reklama

SCO - jak feniks z popiołów...

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Całkowicie nieoczekiwana zmiana sytuacji firmy SCO - jednego z najbardziej znanych dystrybutorów Uniksa, który przegrał w sierpniu 2007 roku sprawę o prawa do tego systemu i oprogramowania UnixWare. Następstwem przegranej była konieczność wypłaty sporych odszkodowań i stałe odcięcie od dużej części dochodów z licencji. Sytuacja ta zmusiła firmę do ogłoszenia upadłości.

Teraz jednak SCO znów może stać się funkcjonującą na normalnych warunkach prywatną firmą. Wszystko dzięki domowi inwestycyjnemu Stephen Norris & Co Capital Partners, jak również anonimowym inwestorom z Bliskiego Wschodu. Dzięki nim firma otrzyma łącznie 100 milionów dolarów żywej gotówki - całkiem pokaźny i w tej sytuacji praktycznie ratujący życie zastrzyk finansowy.

Inwestorzy motywują swoje działania interesującymi perspektywami dla SCO - głównie w kontekście innowacyjnych projektów, nad którymi prace są już w toku. Zarząd firmy już zapowiedział, że ofertę przyjmie. Brak jednak komentarza na temat przyszłości postępowań prawnych w kwestii Uniksa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama