reklama

SCO - reanimacja w ostatniej chwili

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Dosłownie w ostatniej chwili przed przejęciem aktywów SCO przez sąd firmie udało się znaleźć inwestora, który może uratować ją przed ostatecznym upadkiem.

Inwestorem jest londyński fundusz Capital Partners LLC założony przez Stephena Norrisa - tego samego, który juz kiedyś miał przejąć upadłe SCO za całkiem imponującą sumę, ale ostatecznie wycofał się z transakcji. Teraz fundusz przejmie całą linię produktów uniksowych, za to SCO pozostawi sobie część dotyczącą urzadzeń mobilnych. Będzie nią zarządzać dotchczasowy dyrektor wykonawczy, Darl McBride.

Transakcja tak czy inaczej musi być jeszcze zatwierdzona przez sąd. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 16 lipca. Wtedy dopiero dowiemy się, czy SCO będzie miało jakiekolwiek szanse przetrwania choćby w minimalnej formie, czy też z legendarnym producentem oprogramowania dla Uniksa trzeba już będzie definitywnie się pożegnać.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama