r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SCO składa apelację od przegranej z Novellem

Strona główna Aktualności

SCO nie poddaje się po przegranym procesie z Novellem i składa apelację. Przypomnijmy, że SCO przegrało z Novellem proces, w którym samo starało się o przyznanie praw do systemu operacyjnego Unix i oprogramowania UnixWare, a wkrótce potem na skutek niewypłacalności ogłosiło upadłość. Według sądu SCO powinno zapłacić Novellowi 2,5 miliona dolarów.

Apelacja została złożona zgodnie z prawem, ale może się okazać, że do niej nie dojdzie - wszystko z powodu amerykańskich przepisów o upadłości i skorzystania przez SCO z trybu Rozdziału 11 prawa upadłościowego, który obejmuje ochroną niewypłacalną firmę i pozwala jej na przeprowadzenie restrukturyzacji. Dzięki temu istnieje jeszcze szansa samodzielnego powrotu na rynek. Niemniej czas płynie, a SCO po nieudanych próbach pozyskania kapitału nie ma pomysłu na restrukturyzację - z końcem tego roku upływa natomiast termin przedstawienia planu reorganizacji. Po tym terminie do SCO w trybie Rozdziału 7 wkroczy syndyk i zacznie likwidację firmy poprzez sprzedaż jej aktywów.

Niestety dla SCO sytuacja nie wygląda dobrze. Jeśli zarząd nagle nie wymyśli czegoś rewolucyjnego, może się okazać, że wkrótce ta zasłużona dla środowiska Open Source firma po prostu przestanie istnieć...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.