reklama

SCO składa apelację od przegranej z Novellem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

SCO nie poddaje się po przegranym procesie z Novellem i składa apelację. Przypomnijmy, że SCO przegrało z Novellem proces, w którym samo starało się o przyznanie praw do systemu operacyjnego Unix i oprogramowania UnixWare, a wkrótce potem na skutek niewypłacalności ogłosiło upadłość. Według sądu SCO powinno zapłacić Novellowi 2,5 miliona dolarów.

Apelacja została złożona zgodnie z prawem, ale może się okazać, że do niej nie dojdzie - wszystko z powodu amerykańskich przepisów o upadłości i skorzystania przez SCO z trybu Rozdziału 11 prawa upadłościowego, który obejmuje ochroną niewypłacalną firmę i pozwala jej na przeprowadzenie restrukturyzacji. Dzięki temu istnieje jeszcze szansa samodzielnego powrotu na rynek. Niemniej czas płynie, a SCO po nieudanych próbach pozyskania kapitału nie ma pomysłu na restrukturyzację - z końcem tego roku upływa natomiast termin przedstawienia planu reorganizacji. Po tym terminie do SCO w trybie Rozdziału 7 wkroczy syndyk i zacznie likwidację firmy poprzez sprzedaż jej aktywów.

Niestety dla SCO sytuacja nie wygląda dobrze. Jeśli zarząd nagle nie wymyśli czegoś rewolucyjnego, może się okazać, że wkrótce ta zasłużona dla środowiska Open Source firma po prostu przestanie istnieć...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama