r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SD Maid - System cleaning tool

Strona główna Android Narzędzia Oczyszczanie systemu

SD Maid to zestaw narzędzi do oczyszczania systemu Android i jego optymalizacji. Zawiera on m.in. eksplorator plików, szybką wyszukiwarkę, moduł oczyszczający dane tymczasowe, asystenta aplikacji, a także funkcje pozwalające na sprawdzenie największych plików. Jak zaznaczają sami twórcy, jest to potężne narzędzie i użytkownik korzysta z niego na własne ryzyko.

Galeria programu

Aplikacja jest swoistą „pokojówką”, która czyści za użytkownika zbędne dane aplikacji, w tym także tych już usuniętych. Instalowanie i usuwanie aplikacji na systemie Android pozostawia w pamięci telefonu i na karcie pamięci zbędne dane podręczne, które mogą być usunięte właśnie przy pomocy SD Maid. Główne okno aplikacji pozwala na przegląd – wyświetlanie najważniejszych informacji o telefonie, baza danych, a także dostępie typu root. Rozwijany panel boczny zapewnia szybki dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji. Jedną z nich jest eksplorator plików, który pozwala na otwieranie i przeglądanie zarówno plików normalnych jak i ukrytych. Możliwe jest tworzenie nowych zasobów, a także usuwanie, przenoszenie, zmiany nazwy i uprawnień już istniejących.

Autorzy wbudowali w aplikację wyszukiwarkę plików, która pozwala na szukanie z użyciem niektórych wyrażeń regularnych. Kolejną funkcją jest zarządzenie aplikacjami – SD Maid informuje o wszystkich zainstalowanych, pozwala sprawdzić, które pracują obecnie w tle i mile miejsca zajmują. Możliwe jest szybkie zatrzymywanie, zamrażanie a także resetowanie programów do ustawień fabrycznych. Pozostałe moduły odpowiadają za czyszczenie systemu – usuwanie zbędnych danych tymczasowych, wyszukiwanie „zwłok” (dane po usuniętych aplikacjach), a także optymalizowanie baz danych.

Aplikacja posiada rozbudowane ustawienia, które pozwalają na skonfigurowanie każdego z jej modułów. SD Maid jest udostępniany za darmo, posiada dodatkowo wersję płatną, która oferuje dodatkowe funkcje: czyszczenie aplikacji, wyszukiwanie duplikatów plików, a także konfigurację harmonogramu i automatyczne czyszczenie w pewnych odstępach czasowych. Program jest dostępny w polskiej wersji językowej, do poprawnego działania wymaga dostępu typu root.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 12.08.2015 15:50

@Anonim (niezalogowany): A masz roota? bo części plików i folderów nawet jak są śmieciami nie da się usunąć

  #1 23.07.2015 09:16

Dlaczego gdy próbuję wyczyścić system, pojawiają mi się foldery które można wyczyścić ale gdy chcę to zrobić, jest niepowodzenie?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.