SDK do gadżetów

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił programistom SDK (Software Development Kit) służące do tworzenia tzw. gadżetów dla Windows Live. Docelowo jednak ma być możliwe uruchamianie gadżetów także w innych środowiskach, np. w sidebarze Windows Vista.

Gadżety są małymi programami wykonującymi różne, najczęściej proste ale przydatne funkcje. Te znane z Visty pokazują godzinę, notowania giełdowe, informacje z RSS czy też pozwalają tworzyć notatki. Z kolei na portalu live.com za pomocą gadżetów można tworzyć własną stronę startową z interesującymi nas funkcjami (sprawdzanie poczty, pogoda, wiadomości i inne). Microsoft chce, aby raz napisany przez programistę gadżet mógł działać niezależnie czy jest osadzony na stronie, sidebarze czy innym miejscu. Jeśli się to uda, gadżety umożliwią to, co obecnie w pewnym stopniu można uzyskać za pomocą apletów Javy.

Microsoft udostępnia obecnie 278 gadżetów, m.in. z sudoku, komiksami, Chuckiem Norrisem i wyszukiwarką tekstów piosenek.

SDK i dokumentację techniczną można znaleźć na stronie Live Gadget SDK a dodatkowe informacje na blogu GadgetNews.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu