SDL-Ball 1.03

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SDL-Ball to kolejny klon klasycznych projektów z odbijaniem paletką piłeczki, typu Breakout czy Arkanoid, który jednak w porównaniu do innych bezpłatnych propozycji tego typu wiele rzeczy robi po swojemu. Gra przede wszystkim stawia na akcję z wykorzystaniem całego mnóstwa mocy dodatkowych, wypadających z rozbijanych cegiełek. Bonusy o różnorakich właściwościach zalewają po prostu zwykle ekran.

Efektów mających wpływ na rozgrywkę jest całe zatrzęsienie, od doskonale znanego powiększenia paletki, rozszczepienia piłki czy uczynienia z niej komety, przelatującej przez wszystko, po ogniste kule armatnie oraz osłabienie bloczków. Trzeba uważać ponadto oczywiście na złe czerwone obiekty, zwłaszcza te z czaszką, bo odbierają życia. Do tego dochodzi system kupowania mocy (prawy przycisk myszy), a że działają one aż do wpadki, przenoszone są pomiędzy poziomami. Zwiększa to radość z gry.

Twórca poszedł w ilość cegiełek upchniętych na ekranie, a do tego postawił na świetne efekty dźwiękowe zamiast koncentrować się na muzyce w tle. Do SDL-Ball dołączany jest ponadto prosty edytor poziomów, który ma formę specjalnej strony uruchamianej w dowolnej przeglądarce internetowej. Poprzez wpisywanie ściśle określonych znaków w poszczególnych liniach dokumentu błyskawicznie przygotujecie swoje układy do zbicia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!