reklama

SEGA rozpoczyna obchody 20-lecia Virtua Fightera

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Chociaż przez ostatnie lata Tekken zebrał pewnie większą ilość fanów, niż Virtua Fighter, nie należy zapominać, że to pierwsza część znanej serii firmy SEGA przecierała szlaki bijatykom 3D. W 1993 roku pojawiła się produkcja po prostu piorunująca graficznie, w której trójwymiarowe postacie mogły nawet pochwalić się osobnymi palcami u dłoni, o szerokiej palecie realistycznych jak na tamte czasy animacji nie wspominając. Powoli rozpoczynają się obchody z okazji 20 lat obecności popularnej marki na rynku.

Na razie na specjalnej wspominkowej stronie internetowej nie ma za wiele treści, ale fani spodziewają się w najbliższych dniach przynajmniej zapowiedzenia jakiejś kompilacji wszystkich gier w jednej paczce, a może nawet kolejnej części bijatyki na konsole nowej generacji. Warto wspomnieć, że to Virtua Fighter (a także o wiele lepsza kontynuacja) był główną konkurencją dla Tekkena w czasach świetności Segi Saturn oraz PSOne. Ciekawostką była też wersja Remix tytułu na PC dołączana do kart Diamond Edge 3D.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama