SLAX 6.0.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się stabilna wersja dystrybucji SLAX 6 zbudowanej w oparciu o jedną z najstarszych dystrybucji Linuksa - Slackware.

Slax to nowoczesny, mały i szybki system operacyjny Linux z modularnym podejściem i wspaniałym wyglądem. Pomimo jego małego rozmiaru, Slax dostarcza szeroką kolekcję już zainstalowanego oprogramowania do codziennego użytku, włączając w to świetnie zorganizowany graficzny interfejs użytkownika i pożyteczne narzędzia do naprawy dla administratorów systemu.

Nowe wydanie zostało udostępnione w dwóch formatach - ISO i TAR. Pierwszy przeznaczony jest oczywiście do wypalenia na płytach CD, natomiast format TAR przygotowany został z myślą o użytkownikach chcących uruchomić system z poziomu pendrive.

Szczegółowe instrukcje dotyczące stworzenia bootowalnego SLAX 6 dostępne są na stronie projektu, z której można również pobrać system w najnowszej wersji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy