SLAX 6.0.0 RC5

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się już piąta wersja RC dystrybucji SLAX 6.0.0 zbudowanej w oparciu o jeden z najstarszych systemów Linux - Slackware.

Wersja 6.0.0 RC5 bazuje ciągle na jądrze 2.6.21.5 i środowisku graficznym KDE 3.5.7. Z najciekawszych nowości, nowy SLAX posiada oficjalne wsparcie dla 28 języków (w tym także polskiego) i pełną obsługę partycji NTFS - wraz z zapisem. Poza tym bazę dystrybucji zaktualizowano do najnowszej wersji Slackware 12.0.

Autor nie jest jeszcze do końca pewien, ale prawdopodobnie poczeka z wydaniem stabilnej wersji swojego systemu ze względu na nadchodzące KDE 4.0, które chciałby umieścić jako standardowe środowisko. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie projektu.

SLAX oferowany jest w dwóch wersjach, jako obraz ISO do nagrania na płytę CD, lub jako archiwum TAR do instalacji na nośnikach USB. Najnowszą wersję systemu można pobrać z serwerów producenta.


Aktualizacja, 26.07.2007, 15:20

Na serwerach producenta pojawiła się do pobrania szósta wersja RC dystrybucji SLAX 6.0.0. Jedyną zmianą jaka obejmuje RC 6 to aktualizacja skryptu rc.alsa odpowiedzialnego za przywrócenie ustawień głośności.

© dobreprogramy