reklama

SMath Studio 0.98.6606

Strona główna Windows Akcesoria Kalkulatory
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SMath Studio to bezpłatny i rozbudowany kalkulator do wykonywania różnych obliczeń matematycznych, przeliczania formuł oraz pisania dowolnego tekstu.

Posiada wygodny i intuicyjny interfejs, zawierający ogromną ilość przydatnych narzędzi i wbudowany edytor przypominający kartkę papieru, na którym wykonujemy szereg różnych prostych i skomplikowanych obliczeń matematycznych. Program obsługuje również dodatkowe wtyczki, które w pewnym stopniu rozszerzają funkcjonalność kalkulatora.

Korzystając z programu możemy przeliczać formuły matematyczne, obliczać proste i złożone macierze, ułamki, całki, granice, logarytmy, liczby zespolone, funkcje trygonometryczne, a także nawet tworzyć zaawansowane wykresy i różne języki programowania. Znajdziemy w nim też przydatny leksykon matematyczny i przykładowe obliczenia matematyczne.

SMath Studio potrafi rysować wykresy dwu i trójwymiarowe, drukować i zapisywać do pliku wykonane obliczenia, a także wstawiać gotowe wzory i funkcje. Wśród nich znajdziemy między innymi wzory na funkcje trygonometryczne, hiperboliczne oraz na liczby zespolone czy wektory. Oprócz tego w jego zasobach nie mogło zabraknąć gotowych wzorów do wykonywania prostszych obliczeń jak odejmowanie, dodawanie, mnożenie, dzielenie lub potęgowanie.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   7 #10 18.06.2018 14:57

Wywoływanie = i zaczęcie nowej linijki wymaga nieco wprawy. Początkującym skacze. Ale jak ktoś chwilę przysiądzie, i owszem.

  #9 17.06.2018 20:57

mi się dobrze na niim pracuje może to nie to samo co MathCad ale jest za darmo

  #8 08.05.2018 00:55

Jako użytkownik ROŻNYCH kalkulatorów (inżynierskich, naukowych, programowalnych, etc) od niemal lat 40, stwierdzam, że twórca chyba nigdy nie miał kalkulatora w ręku. No sorki, nie będę się przecież uczył nowego interface skoro CAŁY ŚWIAT od początku używa w kalkulatorach JEDNEGO (są różne notacje oczywiście).

  #7 03.10.2017 23:31

Program jest bardzo użyteczny a jego możliwości zalezą głownie od wyobraźni i pomysłowości użytkownika. W porównaniu z programami opartymi na inerpreterach poleceń tutaj masz wszystkie skomplikowane formuły widoczne jasno jak na dłoni. Kazdy kto choc raz próbował odtworzyć formuły obliczeniowe ina podstawie cudzego kodu wie jak bardzo jest to żmudne i frustrujące. Programy takie jak ten pozwalają na przesyłanie skomplikowanych obliczeń innym użytkownikom , ktorzy bez najmniejszego kłopotu je odczytają i zmodyfikują do swoich potrzeb. Takze autor formularza nie ma problemu jesli po roku czy dwóch musi wrócic do tych obliczen. Wszystko od razu widac z wzorów zapisanych w jawnej postaci.

  #6 02.05.2016 00:22

Jeśli mówić o błędach, które wychodzą po godzinie użytkowania, gdy dojdzie się do trochę poważniejszych zastosowań, to program nie narysuje wykresu z oznaczonej całki parametrycznej! Wyświetli się błąd - wykres podświetli się na czerwono. Nawet po drugim podejściu - zamianie całki parametrycznej i stworzeniu nowej funkcji, program też nie narysuje jej wykresu. Trzeba robić program, zamieniać wyniki na wektory, itd. Czyli program nie da rady zrobić ze zmiennymi tego, co potrafi zrobić każdy interpreter języka wysokiego poziomu. A jakie sią jeszcze ograniczenia, skoro program nie potrafi zrobić tak prostej rzeczy, to można sobie tylko wyobrazić do jakiego miszmaszu będzie prowadzić posługiwanie się bardziej zawiłymi zależnościami między zmiennymi.

  #5 01.05.2015 17:02

Bardzo mi się program podoba. Idealnie zastępuje kalkulator i kartkę. Polecam!

darek719   41 #4 14.12.2014 10:07

super program, jestem zaskoczony :p

  #3 16.05.2013 23:06

W tej chwili z opcją eksportu do plików wykonywalnych *.exe . Ten program jest już lepszy od Mathcada :) dla zastosowań inżynierskich - przede wszystkim.

Szybszy, lepszy interfejs, Smath Viewer, pluginy, wersja na smartphony (kompatybilna z wersją PC), darmowy.

Wielkie dzięku dla : Andrey Ivashov

  #2 03.02.2013 13:27

Zdecydowanie jest to odpowiednik MathCADa.

Tylko ile MathCAD kosztuje... Całkiem sporo
A tutaj mamy coś zupełnie za darmo.

Zdecydowanie polecam!

Slavius   3 #1 29.07.2012 20:52

@ans.szop
Ja bym raczej porównał ten program do MathCad'a. Ale bardzo ubiedzonego.

reklama