r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SOKiK: Pobieraczek wprowadzał w błąd

Strona główna Aktualności

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK w sprawie serwisu Pobieraczek.pl. Firma Eller Service, właściciel Pobieraczka, jest winna wprowadzania klientów w błąd i poniesie za to karę finansową.

Postępowanie w sprawie Pobieraczka zostało wszczęte po licznych skargach konsumentów — serwis reklamował 10 dni pobierania za darmo w ramach testów, ale z ustaleń Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynikło, że moment rejestracji na portalu był pierwszym dniem obowiązywania nawet rocznej umowy, która zobowiązywała użytkownika do ponoszenia opłat. W 2010 roku Prezes Urzędu uznała, że jest to nieuczciwa praktyka, mająca na celu wprowadzenie klientów w błąd, gdyż hasło „10 dni pobierania za darmo” obiecuje coś zupełnie innego.

Właściciel Pobieraczka został zobligowany do zmiany sposobu informowania potencjalnych klientów o prawdziwych warunkach umowy, publikowania przez 6 miesięcy na stronie decyzji UOKiK, oraz zapłacenia kary w wysokości niespełna 240 tysięcy złotych. Eller Service odwołał się od decyzji, ale aby ochronić internautów przed dalszymi oszustwami, wprowadzenie zmian na stronie było pod rygorem natychmiastowej wykonywalności, niezależnie od odwołania.

r   e   k   l   a   m   a

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK. Zdaniem SOKiK działania Pobieraczka celowo wprowadzały potencjalnych klientów w błąd, a wysokość kary nałożonej na właścicieli serwisu jest w tym kontekście prawidłowa. Niestety decyzja sądu nie rozwiąże problemów osób, które już zawarły umowy z Pobieraczkiem.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.