SOSmart Car accident detection and emergency 2.9.6

Strona główna iOS Podróże i transport Inne aplikacje dla kierowców
Pobierz program
lub zeskanuj:

SOSmart to aplikacja alarmowa, która w razie wypadku powiadomi wybrane numery telefonów i wskaże na mapie, gdzie miało miejsce zdareznie. Powiadomienie można wysłać manualnie, także wzywając służby alarmowe, lub zdać się na automatyczne wykrywanie na podstawie wskazań czujników telefonu.

W aplikacji należy się zalogować, a następnie podać kilka telefonów kontaktowych bliskich osób. W razie wypadku samochodowego lub ręcznego włączenia alarmu, otrzymają SMS-y z informacją o tym oraz lokalizacją (odnośnik do Map Google z zaznaczonym miejscem).

SOSmart może automatycznie wykrywać wypadek samochodowy i robi to bardzo dobrze, gdyż autorzy aplikacji testowali ją podczas prawdziwych zderzeń. Monitorowanie można aktywować ręcznie przed rozpoczęciem podróży, można też włączyć automatyczne śledzenie. Kierowcy w ustawieniach mogą włączyć ekran na stałe – wtedy aplikacja przez cały czas będzie pokazywać mapę, prędkościomierz i wizualizację wskazań akcelerometru. W razie potrzeby można także skorzystać z „przycisku alarmowego”, który pozwala szybko wysłać wiadomości informacyjne i nawiązać kontakt z lokalnymi służbami ratowniczymi.

W SOSmart znajdziemy także listę najbliższych szpitali i izb przyjęć.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacje dla kierowców cz. 5 – wypadki i ratowanie życia

17
01.02.2016  •  Anna Rymsza

W piątej części cyklu o aplikacjach dla kierowców chcę poruszyć najmniej przyjemną stronę prowadzenia samochodu, czyli wypadki i sytuacje zagrażające życiu ludzi. Powiadom najbliższych, wezwij pomoc Nowe auta w Unii Europejskiej już niedługo będą wyposażone w system eCall, który w razie potrzeby automatycznie wezwie pomoc na miejsce wypadku. Na razie jednak jesteśmy zdani na siebie, co cieszy przeciwników automatycznego systemu, ale nie każdemu daje komfort psychiczny. SOSmart – telefon sam powiadomi o wypadku SOSmart to bardzo pomysłowa aplikacja alarmowa, która w razie wypadku…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy