reklama

SP1 dla Office 2013 wprowadza wizualizację danych geograficznych do Excela

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Poprawka Service Pack 1 dla Office 2013 i SharePoint 2013, zapowiadana na początek tego roku, została udostępniona zgodnie z planem. Znalazły się w nim oczywiście poprawki związane z przemianowaniem SkyDrive na OneDrive.

Poprawiona została obsługa nowoczesnego sprzętu, lepiej więc będą działać touchpady obsługujące charakterystyczne dla nowych systemów Microsoftu gesty (zwane precyzyjnymi płytkami dotykowymi), a programy będą lepiej się prezentować na ekranach o bardzo wysokich rozdzielczościach. Usunięte zostały także błędy kompatybilności z Internet Explorerem 11 oraz Windows 8.1. Ulepszenia trafiły również do wirtualizacji click-to-run, czyli modułu Szybka instalacja, używanego podczas instalacji i aktualizacji aplikacji desktopowych Office 365. Deweloperów zainteresują poszerzone możliwości Apps for Office i nowe API.

Na szczególną uwagę zasługuje tu narzędzie Power Map for Excel, stanowiące część Power BI — zestawu narzędzi, mających zrobić z Excela narzędzie analityki biznesowej z prawdziwego zdarzenia. Dzięki Power Map możliwe jest przedstawianie informacji geograficznych oraz czasowych w atrakcyjny sposób, w trzech wymiarach, z pomocą map dostarczonych przez Bing. Możliwa jest także analiza zmian na danym terenie wraz z upływem czasu. Dobrym przykładem jest widoczna na poniższym filmie wizualizacja 17 tysięcy wierszy danych, dotyczących produkcji i zużycia energii w Stanach Zjednoczonych. Wraz z udostępnieniem Service Pack 1 dla Office'a 2013, Power Mapzostał włączony na stałe do Excela, należącego do Office 360 ProPlus, we wszystkich 40 językach, w których jest dostępny.

Service Pack 1 dla Office 2013 można pobrać z naszej bazy programów. Dla innych produktów, jak SharePoint, Visio, Project i Project Server, aktualizację można pobrać ze stron pomocy technicznej Microsoftu, wyszczególnionych w tym artykule, a także na stronach Centrum Pobierania Microsoftu oraz z poziomu Microsoft Update. Za miesiąc aktualizacje będą instalowane automatycznie.

Użytkownicy Office 365 otrzymają świeże poprawki przy okazji kolejnej aktualizacji usługi.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić