SQL Server 2008 Express Edition with Advanced Services

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery baz danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Rozszerzona wersja bezpłatnej edycji serwera baz danych firmy Microsoft. Zawiera pełną funkcjonalność Microsoft SQL Server 2008 Express Edition i dostępna jest na identycznych zasadach licencyjnych, dodatkowo zintegrowano w niej dostępne też w formie osobnego dodatku narzędzie do zarządzania SQL Server 2008 Management Studio Express oraz - co zdecydowanie ważniejsze - rozbudowano o możliwość realizowania zapytań typu full-text pracujących na przechowywanych w tabelach bazy danych tekstowych (co umożliwia szybkie i zaawansowane przeszukiwanie) oraz o generowanie zestawień i raportów w oparciu o usługi SQL Server Reporting Services. Częściowo dostępna jest także funkcjonalność replikacji (w tym rola subskrybenta).

Spośród funkcjonalności nowej wersji 2008 warto wymienić obsługę LINQ i frameworka ADO.NET Entity, nowych typów danych dla daty i godziny, wraz ze strefą czasową, kompatybilnych z .NET, czy też narzędzia ułatwiające pisanie kodu, w tym T-SQL IntelliSense w SQL Server Management Studio oraz rozbudowane opcje importu i eksportu danych. Częściowo występuje także funkcjonalność związana z replikacją (Synchronization Services, Change Tracking). W połączeniu zaś ze środowiskiem Visual Studio, staje się możliwe wykorzystanie obsługi nowych typów danych i funkcji, jak danych przestrzennych, HierarchyID i FileStream, a także kreatorów importu/eksportu, ułatwiających migrację danych.

Ograniczenia edycji Express:

- rozmiary bazy danych: 4 GB
- wykorzystywana pamięć RAM: 1 GB
- wykorzystywane procesory: 1 CPU

Uwaga!

Na stronie producenta dostępnych jest do pobrania wersja 32-bitowa oraz druga natywna 64-bitowa dedykowana dla systemów x64.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!