SQL Server 2008 Express Edition with Advanced Services

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery baz danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Rozszerzona wersja bezpłatnej edycji serwera baz danych firmy Microsoft. Zawiera pełną funkcjonalność Microsoft SQL Server 2008 Express Edition i dostępna jest na identycznych zasadach licencyjnych, dodatkowo zintegrowano w niej dostępne też w formie osobnego dodatku narzędzie do zarządzania SQL Server 2008 Management Studio Express oraz - co zdecydowanie ważniejsze - rozbudowano o możliwość realizowania zapytań typu full-text pracujących na przechowywanych w tabelach bazy danych tekstowych (co umożliwia szybkie i zaawansowane przeszukiwanie) oraz o generowanie zestawień i raportów w oparciu o usługi SQL Server Reporting Services. Częściowo dostępna jest także funkcjonalność replikacji (w tym rola subskrybenta).

Spośród funkcjonalności nowej wersji 2008 warto wymienić obsługę LINQ i frameworka ADO.NET Entity, nowych typów danych dla daty i godziny, wraz ze strefą czasową, kompatybilnych z .NET, czy też narzędzia ułatwiające pisanie kodu, w tym T-SQL IntelliSense w SQL Server Management Studio oraz rozbudowane opcje importu i eksportu danych. Częściowo występuje także funkcjonalność związana z replikacją (Synchronization Services, Change Tracking). W połączeniu zaś ze środowiskiem Visual Studio, staje się możliwe wykorzystanie obsługi nowych typów danych i funkcji, jak danych przestrzennych, HierarchyID i FileStream, a także kreatorów importu/eksportu, ułatwiających migrację danych.

Ograniczenia edycji Express:

- rozmiary bazy danych: 4 GB
- wykorzystywana pamięć RAM: 1 GB
- wykorzystywane procesory: 1 CPU

Uwaga!

Na stronie producenta dostępnych jest do pobrania wersja 32-bitowa oraz druga natywna 64-bitowa dedykowana dla systemów x64.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #4 29.06.2015 21:35

@sify_elo_pro_martynka_fan_xd (niezalogowany): Ja wiem, że Twój post jest z przed kilku dobrych lat, ale sprawdziłem i wszystko działa bez problemów - Windows 7 64-bit

  #3 11.02.2010 20:56

cholera, pobieram ze strony ms wersje x64 i wywala mi blad przy instalacji ze file corrupt :/
niemacie jakiegos mirrora z wersja x64?

  #2 25.08.2008 14:24

coś się chyba wam producent pomylił :)

  #1 24.08.2008 23:19

MIODZIO! ;) NARESZCIE