r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services SP3

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery baz danych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Microsoft SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services to rozszerzona wersja bezpłatnej edycji serwera baz danych firmy Microsoft. Zawiera pełną funkcjonalność Microsoft SQL Server 2005 Express Edition i dostępna jest na identycznych zasadach licencyjnych, dodatkowo zintegrowano w niej dostępne też w formie osobnego dodatku narzędzie do zarządzania SQL Server 2005 Management Studio Express oraz - co zdecydowanie ważniejsze - rozbudowano o możliwość realizowania zapytań typu full-text pracujących na przechowywanych w tabelach bazy danych tekstowych (co umożliwia szybkie i zaawansowane przeszukiwanie) oraz o generowanie zestawień i raportów w oparciu o usługi SQL Server Reporting Services (przy pomocy dodatku Business Intelligence Development Studio wchodzącego w skład wchodzący w skład SQL Server 2005 Express Edition Toolkit). Zawiera Service Pack 3.

Ograniczenia w stosunku do płatnych edycji

Najważniejsze ograniczenia w stosunku do pełnych, płatnych edycji SQL Server 2005 to limit rozmiaru bazy do 4 GB, brak obsługi mirroringu, brak możliwości definiowania full-text indeksów, niedostępna usługa dziennika zadań (SQL Agent Job Scheduling Service), replikacja tylko w trybie subskrybenta. Wersja bezpłatna obsługuje ponadto tylko 1 GB pamięci RAM (bez względu na zainstalowaną w systemie ilość), a także jeden procesor.


Uwaga!

1. Oprogramowanie wymaga rejestracji na stronach producenta (wymagane konto w Live ID lub .NET Passport).

2. Dodatek Business Intelligence Development Studio (BIDS) wchodzący w skład pakietu SQL Server 2005 Express Edition Toolkit można pobrać w dziale PROGRAMY -> Programowanie -> Narzędzia bazodanowe.

3. Szczegółową instrukcję instalacji znaleźć można na stronach producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #3 27.02.2015 19:14

I po dziś dzień działa na XP'ku bez najmniejszych problemów.

  #2 27.04.2010 09:17

Czy wie ktoś może czy któraś z wersji umożliwia debuggowanie kodu sql na podobnych zasadach jak C# czy w C++. Kiedy pisze się procedurę składowaną na dziesiątki linii kodu to przydałoby się.

  #1 13.02.2008 22:20

Ciekawi mnie czemu akurat to oprogramowanie dostało 6 gwiazdek, a nie na przykład PostgreSQL, MySQL czy Oracle. Czyżby było doskonałe?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.