r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services SP3

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery baz danych
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Microsoft SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services to rozszerzona wersja bezpłatnej edycji serwera baz danych firmy Microsoft. Zawiera pełną funkcjonalność Microsoft SQL Server 2005 Express Edition i dostępna jest na identycznych zasadach licencyjnych, dodatkowo zintegrowano w niej dostępne też w formie osobnego dodatku narzędzie do zarządzania SQL Server 2005 Management Studio Express oraz - co zdecydowanie ważniejsze - rozbudowano o możliwość realizowania zapytań typu full-text pracujących na przechowywanych w tabelach bazy danych tekstowych (co umożliwia szybkie i zaawansowane przeszukiwanie) oraz o generowanie zestawień i raportów w oparciu o usługi SQL Server Reporting Services (przy pomocy dodatku Business Intelligence Development Studio wchodzącego w skład wchodzący w skład SQL Server 2005 Express Edition Toolkit). Zawiera Service Pack 3.

Ograniczenia w stosunku do płatnych edycji

Najważniejsze ograniczenia w stosunku do pełnych, płatnych edycji SQL Server 2005 to limit rozmiaru bazy do 4 GB, brak obsługi mirroringu, brak możliwości definiowania full-text indeksów, niedostępna usługa dziennika zadań (SQL Agent Job Scheduling Service), replikacja tylko w trybie subskrybenta. Wersja bezpłatna obsługuje ponadto tylko 1 GB pamięci RAM (bez względu na zainstalowaną w systemie ilość), a także jeden procesor.


Uwaga!

1. Oprogramowanie wymaga rejestracji na stronach producenta (wymagane konto w Live ID lub .NET Passport).

2. Dodatek Business Intelligence Development Studio (BIDS) wchodzący w skład pakietu SQL Server 2005 Express Edition Toolkit można pobrać w dziale PROGRAMY -> Programowanie -> Narzędzia bazodanowe.

3. Szczegółową instrukcję instalacji znaleźć można na stronach producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #3 27.02.2015 19:14

I po dziś dzień działa na XP'ku bez najmniejszych problemów.

  #2 27.04.2010 09:17

Czy wie ktoś może czy któraś z wersji umożliwia debuggowanie kodu sql na podobnych zasadach jak C# czy w C++. Kiedy pisze się procedurę składowaną na dziesiątki linii kodu to przydałoby się.

  #1 13.02.2008 22:20

Ciekawi mnie czemu akurat to oprogramowanie dostało 6 gwiazdek, a nie na przykład PostgreSQL, MySQL czy Oracle. Czyżby było doskonałe?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.