SQL Server SQL Server 2008 R2 Express

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery baz danych
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SQL Server 2008 R2 to bezpłatna, ograniczona funkcjonalnie edycja serwera baz danych firmy Microsoft.

Edycja Express, choć znacznie uproszczona w stosunku do jej płatnych odpowiedników, jest doskonałym wyborem nie tylko dla programistów lub osób uczących się programistycznych technologii Microsoft, ale także jako produkcyjny silnik bazodanowy dla prostych aplikacji pracujących z dynamicznymi danymi (np. witryny webowe). W przypadku wykorzystania bazy jako silnika przechowującego dane własnej aplikacji licencja Express Edition pozwala — po uprzedniej rejestracji na stronie Microsoft — na bezpłatne rozpowszechnianie bazy wraz z aplikacją.

Edycja Express występuje także w rozszerzonej odmianie oznaczonej dopiskiem "with Advanced Services" (do pobrania w tym samym dziale). Edycja ta rozbudowana została dodatkowo o wyszukiwanie full-text, ograniczoną replikację danych i usługi raportowania.

Nowości w wersji 2008 R2

Wersja R2 (inaczej "Release 2") to odświeżone wydanie SQL Server 2008. Najważniejszą nowością jest zwiększenie rozmiaru bazy danych z 4 GB do 10 GB (ograniczenie wersji bezpłatnej). Oprócz tego dostępne są dodatki PowerPivot dla SharePointa i Excela oraz narzędzie SQL Server Utility, które teraz stanowi centralne repozytorium danych o wydajności i polityk zarządzania. Wersja R2 obsługuje także tryb Extended Protection do zapobiegania atakom podczas uwierzytelniania w Reporting Services. Same usługi raportowania również zostały odświeżone i oferują między innymi nowe rodzaje wykresów i diagramów, rozszerzone opcje cachowania, usprawnioną integrację z witrynami SharePoint i SQL Azure.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!