SQL Server 2014 Express with Advanced Services

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery baz danych
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SQL Server 2014 Express to kolejna wersja serwera baz danych Microsoftu w specjalnej, w pełni bezpłatnej wersji, poszerzona o zaawansowane narzędzia.

Wersja Express przeznaczona jest dla najmniej wymagających środowisk, choć jej możliwości wcale nie przekreślają wykorzystania w poważnych projektach. Najważniejsze ograniczenia w stosunku do płatnych wersji to obsługa tylko 1 procesora lub 4 rdzeni oraz maksymalnie 1 GB pamięci RAM. Ograniczony jest również rozmiar jednej bazy danych do 10 GB. Poza tym serwer obsługuje jednak większość najpopularniejszych funkcji, między innymi wyszukiwanie pełnotekstowe (także w języku polskim) i częściowo replikację, w roli subskrybenta.

Paczka instalacyjna oprócz silnika bazodanowego zawiera oprogramowanie Management Studio do zarządzania serwerami SQL Server (nie tylko wersją Express).

Nowości w wersji 2014

Najwięcej najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z wersją 2014 ujawnia się niestety dopiero w najbogatszych, płatnych edycjach serwera. Kilka z nich jednak udało się ująć także w bezpłatnej edycji Express. Mowa na przykład o funkcji delayed durability, która umożliwia opóźnienie zapisu transakcji na dysk komunikując aplikacji, że log został zapisany - czyli kompromis pomiędzy wydajnością a gwarancją integralności danych. Oprócz tego wprowadzono sporo usprawnień w samym silniku bazodanowym, chociażby związanych z obliczaniem kardynalności i generowaniem statystyk.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!