SSD Optimum Tool SSD Optimum Tool

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SSD Optimum Tool to niewielki program do obsługi dysków SSD.

W przypadku SSD Optimum Tool na uwagę zasługuje nowoczesny, bardzo przejrzysty interfejs użytkownika, który został podzielony na rozmaite zakładki, takie jak: zarządzanie SSD, stan urządzenia i systemu, zaawansowane funkcje, wsparcie techniczne, migracja danych i ustawienia. Zanim jednak będziemy mogli z nich skorzystać, wybierzemy swój dysk z listy wygenerowanej po uruchomieniu narzędzia (to rozwiązanie dla osób, które pracują przy użyciu większej liczby nośników SSD).

Dzięki aplikacji SSD Optimum Tool będziemy mogli więc nie tylko monitorować działanie dysków SSD, ale także przeprowadzić ich konserwację. Program wyświetla podstawowe informacje na temat wspomnianych nośników, sprawdza jakie pliki zajmują najwięcej miejsca, oferuje możliwość przeprowadzenia testu wydajności (prędkość transferu w trakcie odczytu i zapisu), aktualizacji oprogramowania oraz kopiowania danych na inne dyski SSD.

Warto dodać, że z niektórych funkcji programu SSD Optimum Tool możemy skorzystać nawet, gdy nie posiadamy dysku SSD w obudowie komputera, lecz dysponujemy klasycznym HDD.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!