SUPERAntiSpyware Free Edition 6.0.0.1264

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antyspyware
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Najnowsza, darmowa wersja aplikacji przeznaczonej do wykrywania i usuwania szkodliwych komponentów (Spyware, Adware, Malware, Trojans, Dialers, Worms, KeyLoggers, HiJackers ) zainstalowanych w systemie.

Program oferuje trzy tryby skanowania pozwalające na sprawdzenie dysku twardego, nośników wymiennych, pamięci oraz rejestru. Wersja bezpłatna SUPERAntiSpyware posiada stale aktualizowaną bazę sygnatur, jednak należy pobierać ją ręcznie. Dodatkowo aplikacja pozwala na określenie bezpiecznych plików czy folderów umożliwiając szybsze skanowanie całego systemu.

Uwaga!

  1. Na stronie producenta dostępna jest rozszerzona, płatna wersja aplikacji SUPERAntiSpyware Pro oferująca między innymi dodatkową ochronę komputera w czasie rzeczywistym.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przydatny do usuwania zagrożeń lżejszego kalibru i tych bardziej znanych oraz programów szpiegujących, nieodczuwalny dla systemu poza skanowaniem...
Widzi zagrożenia w starych aplikacjach, bywa omylny, nie jest już po polsku.
ocena użytkownika

Programik posiada względnie przystępny interfejs i jest mało odczuwalny dla systemu nie obciąża go, podnosi poczucie bezpieczeństwa jako dalsza linia obrony, choć celowość jego używania można określić na podstawie tego, co już chroni komputer i w świetle tego może okazać się zbędny, ale to już zależy od tego, co już jest w systemie oprócz ochrony w czasie rzeczywistym, którą coś zapewniać powinno, sam w sobie, w wersji free służy do uzupełnienia tejże podstawowej przynajmniej tak bym to postrzegał ja.
Jest konfigurowalny, standardowo posiada możliwość zdefiniowania plików/obszarów skanowania jak w podobnych innych do tego celu z tym, że w nim można skonfigurować sporo więcej gdyż posiada więcej od innych funkcji, z których każda może się przydać, zbędnych bajerów raczej tu nie nawpychano.
Zależnie od wyboru, skanowanie może przebiegać mniej dokładnie, ale szybko i bardziej dokładnie a
co za tym idzie wolniej.
Na podstawie tego co można wybrać, można by założyć, że system (komputer) zostanie przeskanowany dość przyzwoicie, ale niekoniecznie musi przekładać się to na przyzwoitą wykrywalność.
Rodzaj - tryb skanu można wybrać z marszu nie zagłębiając się w ustawieniach: kompletny, szybki, obszary krytyczne lub zdefiniowany przez użytkownika, zaś w ustawieniach można to doprecyzować.
Funkcja ''repair'' teoretycznie może pomóc naprawić szkody spowodowane przez złośliwe oprogramowanie na ile skutecznie trudno powiedzieć, ale jest ta funkcja więc pewnie robi mniej więcej to, do czego jest dedykowana.
Poddawanie plików kwarantannie i generowanie raportów, które to funkcje są oczywiste w podobnych programach, są oczywiste również tutaj.
Zawarta niszczarka plików działa za pisemnym potwierdzeniu chęci usunięcia, to może ciekawe i chyba słuszne, bo nie ma przypadkowego destrukcyjnego kliku, który pozostawi tylko żal.
Opcje skanowania i niszczenia plików dodawane są po instalacji do menu kontekstowego, co daje wygodę użytkowania.
W wersji free po aktualizację trzeba zadać sobie trud ręcznego kliknięcia, bazy są aktualizowane codziennie, na tego typu program to i wystarcza, i norma.
Program domyślenie zostaje dodany do auto-startu, jednak w wersji free nie specjalnie ma to znaczenie czy będzie cały czas dostępny w obszarze powiadomień, w sytuacji gdzie w sumie jego umieszczenie tam ogranicza się do aktualizacji i użycia, więc można i rzekłbym , że to słuszne by z auto-startu go zdjąć, dla mniej zaawansowanych - użyć programiku CCleaner->narzędzia-autostart HKcU:run SUPERAntiSpyware - u góry po prawej stronie "wyłącz".
Zaletą niewątpliwą jest to, że można pobierać pakiety definicji niezmiennie od lat w formie niezależnych instalatorów, co daje możliwość użycia na maszynach nie podłączonych do globalnej sieci i przeskanowania tychże na obecność zagrożeń. Można zapewnić takim względnie regularne skanowanie na obecność niekoniecznie pożądanych spraw, które tak czy inaczej w takim komputerze także mogą się pojawić wędrując z nośnikami wymiennymi. Uzupełni się dobrze w takim scenariuszu z np. Spybot - Search & Destroy 1.6.2, (na który również ciągle można pobierać
definicje spoza poziomu programu) nie obciąży to systemu a niekiedy może nas poinformować, że pracujemy obok wirusa, który nie musi hasać wcale po systemie, w którym nie ma regularnie aktualizowanego przez sieć AV, z tym, że amatorzy keygenów, cracków itp średnio mogą być zadowoleni ze skanu więc niepolecany dla kolekcjonerów powyższych chyba, że chcą zboczyć ze ścieżki cienia.
Na podstawie mojej obserwacji rzekłbym, że zdecydowanie lepszą wykrywalność miał dawniej, ale zważając na jego lekkość (jak wyżej dla systemu nieodczuwalny poza użyciem) przeszkadzał
nie będzie, nie koliduje też z niczym a zapewne lekko bezpieczeństwo może wzmocnić jeśli komputer nie jest szczególnie w programy podnoszące prywatność i bezpieczeństwo zaopatrzony, to ten na pewno byłby polecany.
Producent dostarcza regularnie aktualizacje programu i baz już przez lata i ciągle udostępnia wersję free, a jednocześnie nie poszedł śladem poniektórych i programu nie zepsuł, żal może, że z biegiem czasu program stawał się coraz mniej spolszczony, aż obecnie już nie jest w ogóle.
Generalnie nie ma przeciwwskazań do instalacji ze względu na to, że coś popsuje albo będzie obciążał, może co najwyżej jak prawie każdy podobny się niekiedy pomylić, ale rzadziej od niektórych sztucznie wypromowanych

27.09.2015 18:26 | Recenzja do wersji 6.0.0.1206
nie ma
Usuwa potrzebne rzeczy bo myśli ze to Wirusy
ocena użytkownika

Nie polecam programu ponieważ użyłem go na komputerze i tera w ogóle nie mogę zalogować się na origin ani na stronie origin także użyłem na laptopie który ma win 8 który już miał skype a tera nie mogę włączyć skype.
Jeżeli używacie tego programu i wyskakuje wam np:300 zagrożeń to kłamstwo bo usunie potrzebne pliki nawet ludzie co dużo pracują nie mają tyle zagrożeń więc jak nie chcecie coś stracić na kompie nie instalujcie ..

23.11.2013 09:21 | Recenzja do wersji 5.6.1042

Komentarze

0 nowych
marciano2222   12 #352 24.03.2018 20:54

@ozzyok: A masz spolszczenie?

Razzor   6 #351 07.01.2017 16:42

@Anonim (niezalogowany): Może masz po prostu czysty system więc co niby ten program miałby wykryć więcej, oj ludzie ludzie.

  #350 25.02.2016 18:00

Kiła i mogiła. Miałem tą aplikację dziesięć lat temu i wykrywał mi tylko ciasteczka, a teraz... nic się nie zmieniło. Na pierwszy raz zawsze sypnie fałszywki, tak samo i teraz "zachęca" do pozostawienia go na dłużej, że niby jest OK. Żal.

ozzyok   1 #349 20.02.2016 20:17

Czy ktoś wie w jaki sposób spolszczyć ten program.

yanko wojownik   14 #348 24.09.2015 13:50

Wciąż jest napisane , że śmiga pod 2000, próbowałem zainstalować poprzednią wersję pod Windows 2000 i już się nie dało - spróbuję jeszcze tej, ale z góry wątpię w powodzenie.

Edycja - tzn. na 2000 instaluje się, ale nie działa.

Autor edytował komentarz.
FreeWare_RK   21 #347 23.05.2015 01:29

@Bartek29: Baidu bardzo dobry i lekki AV, świetny HIPS oraz 3 silniki w tym ceniona Avira, można pobrać spolszczenie do niego. Polecam! Ten tu powyższy program to nie AV, można nim uzupełnić AV ale nie zastąpi on antywirusa.

Autor edytował komentarz.
  #346 03.05.2015 21:47

@Bartek29: Nie, ten program jest sam w sobie Wirusem.

Bartek29   3 #345 21.04.2015 17:52

Czy tym programem można zastąpić Baidu?

yanko wojownik   14 #344 10.12.2014 11:03

Używam od 2006 roku, kiedyś znajdował mi coś tam, potem zaczął się mylić i w starych grach i oprogramowaniu starego skanera itp
widział jakieś zagrożenia - miał okres pomyłek, ale używałem go jednak pomimo tego ciągle i dalej tak czynię, teraz nie wykrywa mi nic, ale podnosi komfort psychiczny jako dodatkowa linia może nie tyle obrony co wyszukiwania bandyckich aplikacji, nie znajduje takich, ale jest na tyle lekki że sobie jest, nie bije się z żadnym oprogramowaniem ochronnym jakiego używałem przez lata. Ma plus co już jest rzadkością, że można ściągać sygnatury i aktualizować go na komputerze np. niepodłączonym do netu. No a po polskiemu jest mniej coraz ten program, to fakt.

rakson3   4 #343 19.10.2014 23:20

jezyka polskiego brakuje cos

jerzo   5 #342 16.08.2014 14:20

Mam wersję 6.0.0.1130, ale brak języka polskiego.

Autor edytował komentarz.
  #341 03.08.2014 12:15

po instalacji mam wersję 6.0.0.1106

  #340 31.07.2014 16:28

Posługuje się tym programem od lat i jeszcze nigdy nie znalazł u mnie tyle szkodników jak opisują przedmówcy. Jeden lub dwa, rzadko się znajdzie, co najwyżej parenaście ciasteczek. Radził bym porobić format, bo przy takiej ilości zagrożeń nie mogę sobie wyobrazić pracy z komputerem. W ogóle jak można mieć tyle tego syfu na komputerze ? Program bardzo dobry i przy tym darmowy, bardzo polecam z doświadczenia. Fałszywe alarmy to u niego rzadkość.

Pozdrawiam

  #339 11.06.2014 10:57

@Caskry (niezalogowany): Ja praktykuję i to z powodzeniem jedną zasadę: Jeżeli tylko możliwe, nigdy nie pobieram programów od pośredników, tylko wprost od producenta. Dopóty go szukam, aż znajdę i tam jest już minimalna szansa, że sprzedaje on fałszywki, podróbki, zawirusowane świństwa itp. Cierpliwości bo to się opłaca. Nie spotkałem dotąd płatnego programu, który by nie był dostępny na stronie producenta. Podobnie z programami darmowymi. Jeżeli autor sam nie sprzedaje, a odsyła do polecanego serwisu, to tam pobieram, pod warunkiem, że program jest nadal bezpłatny i nie wymaga rejestracji i podawania adresu mailowego. Coż mi z tego, że dostanę coś za darmo, skoro od następnego dnia będę tonąć w spamie, szpiegach, trojanach itp. przysyłanych przez pośrednika lub jego "zauszników" w sieci?

cephei   13 #338 06.06.2014 12:47

@marek 2010 (niezalogowany): Takie porównanie dziecka i komandosa. Dziecko wpada do domu i szybko znajduje ciasteczka, komandos unieszkodliwia od razu włamywacza ;) To taki żarcik :)

  #337 31.01.2014 20:24

Pro program

  #336 04.10.2013 17:47

@Anonim (niezalogowany): to samo

Inkoo   6 #335 24.09.2013 21:47

Troche sypie fałszyfkami , wykrył trojany w paczce kodeków a na virustotal żąden skaner niezareagował.

  #334 20.08.2013 22:43

Klikam zainstaluj i nic się nie dzieje. Co zrobić?

Arkovianin   1 #333 25.07.2013 01:45

Program nie dawno zadziwił mnie swoją skutecznością. Wykrył 8 trojanów których oprogramowanie antywirusowe nie widziało.... Program zagości u mnie na dłużej