Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Przeglądarka, która wyprzedziła wszystkie inne cz. 1

Każdy kiedyś chciał mieć szybką i bezpieczną przeglądarkę. Jakiś czas temu pojawił się Google Chrome. Do tej pory to wystarczało na wszystko - Nikt nawet nie pomyślał, że ktoś stworzy coś lepszego i szybszego, ale jednak komuś się to udało. Dziś z ciekawości odwiedziłem stronę testującą możliwości HTML5 w przeglądarce. Bardzo zdziwiło mnie gdy zobaczyłem, że przeglądarka o której nigdy nie słyszałem - Maxthon - jest wyżej niż Google Chrome. Od razu postanowiłem sprawdzić co to jest za przeglądarka. Gdy znalazłem stronę jej Developera od razu urzekł mnie jej wygląd - Jest ona zaprojektowana bardzo ciekawe.

Maxthon

Po jej otwarciu ukazuje się abstrakcynje natomiast oryginalne okno

Od razu po jej otwarciu ukazuje nam się jej zaskakująca (Szczególnie jak na tak młodą przeglądarkę) funkcjonalność. Bardzo zadziwia na przykład to, że w lewym górnym rogu przeglądarki ukazuje nam się Avatar - Gdy go zobaczyłem od razu na niego kliknąłem. I tu nastało moje największe zdziwienie...
...zobaczyłem możliwość zalogowania sie oraz synchronizowania swoich danych - W tym właśnie momencie przypomniałem sobie o tym co dodano ostatnio do Safari dla użytkowników iCloud. - Możliwość synchronizacji otwartych kart między róznymi urządzeniami. Po głębszym zbadaniu przeglądarki okazuje się, że nie myliłem się. Po kliknięciu na chmurę w pasku po lewej stronie ukazuje się ciekawa opcja sychronizacji kart...
... od razu wysłałem otwarte karty na serwer chmury przeglądarki oraz pobrałem wersję dla systemu android...
...tam bardzo naszukałem się tej opcji ale potem przeczytałem poradnik i okazało się, że wystarczy kliknąć na górny pasek mobilnej przeglądarki aby również ukazały się opcje synchronizacji kart...
...wszystko działa prawidłowo, jeżeli tylko jesteśmy zalogowani na konto które tworzyliśmy w naszej przeglądarce. Również ciekawe było to co zobaczyłem gdy otwarłem przykładowy film na youtube...
...pojawia się opcja "Oderwania" zawartości flash do osobnego okna...
...lub też jego zapisania na dysk komputera. Natomiast po naciśnięciu przycisku F10 przeglądarka "mnoży" miejsce na strony, ponieważ na jednym oknie możemy otworzyć aż 2 strony!
Jest to bardzo przydante dla osób które cały czas dzielą ekran na pół aby móc jednocześnie otworzyć dwie strony.

Podsumowanie

  • Przeglądarka zdecydowanie jest najszybszą ze wszystkich dostępnych w sieci.
  • Posiada ona innowacyjne funkcje zapewniające przyjemne użytkowanie
Więcej funkcji tej przeglądarki ukaże się już jutro (muszę ją bliżej poznać :) )
Do tego czasu zachęcam do jej przetestowania, być może właśnie ona zastąpi wasze dotychczasowe przeglądarki.
Pozdrawiam Daniel 'SURViR' Kawiorski. Do jutra!
 

oprogramowanie internet urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
pcpl2   3 #1 05.05.2012 22:55

Ciekawa przeglądarka, bardzo mi się podoba opcja przeglądania dwóch stron naraz.

kubut   19 #2 06.05.2012 00:18

Zachęciłeś mnie do sprawdzenia jej, zaraz ściągnę. A czy jest w niej coś jak firebug? Bo dla mnie to podstawa :)

  #3 06.05.2012 00:51

To nie do końca tak z tym wynikiem HTML5. Maxthon korzysta z tego samego silnika, co Chrome (WebKit) i jakby tego było mało - nie dokłada się wcale do jego rozwoju (WebKit rozwijają tylko programiści Chromium).

Jak więc się stało, że Maxthon wyprzedził Chrome? WebKit ma niektóre funkcje HTML5 dopiero w trakcie rozwoju lub nie są przetestowane. Chrome domyślnie wyłącza je i będą nieaktywne do czasu aż będą działać stabilnie. Maxthon skompilował WebKita pod siebie bez wyłączania owych funkcji (mimo ich potencjalnej niestabilności/niedziałania) i puścił to jako wydanie stabilne.

Dokładnie chodzi o elementy i , MediaStream i API GetUserMedia oraz i regiony CSS.

W aktualnym Chrome Canary build (20.0.1127.0), aktywując w/w opcje przez chrome:flags aktualny wynik HTML5 test to 444 punkty i 13 bonusowe. (żeby nie było, że ściemniam: http://i.imgur.com/SfmOR.jpg )

Trudno też, żeby Maxthon był szybszy, jeśli działa na tym samym silniku, a do samej przeglądarki naładowano pełno bloat-kodu, bajerów, ikon, skinów. Jeśli jest różnica w prędkości, to tylko na niekorzyść Maxthona.

Nie wiem w ogóle po co Maxthon był badany w html5test.com, na miejscu programistów Chromium bym się wkurzył, bo postawiono na piedestale przeglądarkę, która de facto żeruje na ich robocie i dodatkowo sztucznie zawyża wynik, odblokowując niedokończone części kodu WebKit'a (które najpewniej nie działają prawidłowo, bo są nie skończone; podejrzewam, że odpalenie strony z jednym z wymienionych wyżej elementów skończy się spektakularnym crashem).

W takich chwilach zastanawiam się po co w ogóle jest html5test.com? Jeśli test nie ma sprawdzać faktycznej poprawności implementacji/działania, no to jaki jest sens tej zabawy? Uzyskanie 500/500 za pomocą nieskończonej implementacji nie jest trudne, tylko czy o to chodzi, żeby oszukać test, czy żeby wspierać HTML5? Twórcy testu mogliby się tam chociaż nie kompromitować takimi "rewelacjami".

Maxthon nie ma nic wspólnego ani z wyrazem "lepszość", ani "szybkość".

sgj   12 #4 06.05.2012 00:56

"Od razu po jej otwarciu ukazuje nam się jej zaskakująca (Szczególnie jak na tak młodą przeglądarkę) funkcjonalność."

Młodą? Ta przeglądarka jest rozwijana od 10 lat. Najpierw była nakładką na IE, potem miała możliwość korzystania z gecko, a obecnie przenieśli się na webkit.

  #5 06.05.2012 01:04

Nie dodałem istotnej rzeczy: oczywiście na wydaniach Canary z aktywowanymi "bajerami" Chrome zawsze będzie wyprzedzać Maxthona, bo trudno byłoby, żeby Chrome na tym samym silniku, kompilowane codziennie, a co za tym idzie - na bieżąco z kodem silnika było słabsze w wynikach html5test.com niż przeglądarka na tym samym silniku wydawana o wiele rzadziej (gdzie po prostu raz na czas zabiorą kod silnika i przez parę kolejnych wydań nie ruszają)

Prawdziwa walka w tej chwili jest w zasadzie tylko między Chrome, a Firefoxem, gdzie programiści działają na bieżąco; obydwie przeglądarki mają kompilowane codziennie wydania nocne (Chrome = Canary, Firefox = Nightly), bardzo szczegółowo opisują zmiany w kodzie i praktycznie na żywo na oczach userów poprawiają wyniki. Cała reszta kuleje, IE to wiadomo, Opera wydała dziurawą jak sito betę 12 i od półtora tygodnia nie ma żadnych poprawek na stos problemów (w tym czasie Chrome/FF - wydania idą codziennie + osobnym cyklem bety i stabilne, więc można samemu określić na jakim poziomie zaawansowania chce się siedzieć - wiadomo im bardziej testowe wydanie, tym większe ryzyko krytycznych bugów)

W tej chwili obydwa posty wysłałem z testowego Firefoxa nightly z 5-05-2012 i to jakby było mało - z wydania x64 (które nie są oficjalnie "reklamowane"), pobranego jako angielskie z dodanym ręcznie spolszczeniem (bo nie robią jeszcze wydań l10n dla x64). Hardcore. Ale przy odpowiedniej konfiguracji chodzi stabilnie.

SURViR   2 #6 06.05.2012 10:22

Niestety "Oj tam" muszę cię rozczarować bo mam kolegę który ma bardzo słaby komputer - Maxthon startuje u niego od razu. Na pewno szybciej niż Chrome. Oraz posiada o wiele bardziej rozbudowaną funkcjonalność. Ma praktycznie wszystko to co twój kochany Chrome i jeszcze więcej. Faktycznie młoda może ona nie jest. Przepraszam za błąd.

freeq52   8 #7 06.05.2012 13:13

@sgj

"Młodą? Ta przeglądarka jest rozwijana od 10 lat. Najpierw była nakładką na IE, potem miała możliwość korzystania z gecko, a obecnie przenieśli się na webkit."

I tak i nie. Sam Maxthon rzeczywiście jest rozwijany od 10 lat (wcześniej jako nakładka na IE), ale Maxthon 3 to zupełnie inna, samodzielna przeglądarka stworzona od podstaw. A więc wszystko to co widzimy w trójce jest napisane od nowa. Fakt faktem, że pracują nad nim ludzie z ogromnym doświadczeniem, bo to co opracowali za czasów Maxthona 2, jest przenoszone na nowo do nowej wersji, co z pewnością przyspiesza sam proces, ale M3 to przeglądarka, która ma 2 lata :)

Co do samego Maxthona - wg mnie jedna z lepszych przeglądarek (zaraz po Operze :D:D), jedyną rzeczą która nie pozwala mi się z niej cieszyć jest brak dobrego Adblocka. Wprawdzie jest AdHunter, ale już to jak on działa pozostawia dużo do życzenia... Sam Maxthon podobnie jak Opera posiada ogromną funkcjonalność, przez co już po instalacji dostajemy cały pakiet przydatnych narzędzi, bez obciążania przeglądarki rozszerzeniami. Polecam przetestować, to naprawdę kawał dobrego kodu :)

sgj   12 #8 06.05.2012 13:50

@freeq52

To, że postanowili napisać przeglądarkę od nowa nie czyni ją młodą przeglądarką. Cały czas używają silnika IE, dodali silnik webkit i przepisali interfejs. To naprawdę nie jest wielka filozofia.
Idąc w tą stronę to tak jakby młodą przeglądarką nazwać Firefoxa 12...

Druedain   14 #9 06.05.2012 19:45

@SURViR Wiesz na czym polega problem? Jak ten murzyn robisz Maxtonowi darmową reklamę. Byłbyś sprytny, byś zatrudnił się u nich w dziale marketingu.

PS Lepiej nie przechwalaj się, komu co działa szybciej na starszym sprzęcie, bo na 15 letnim kompie z systemem bez Xorga Lynx startuje szybciej, niż przeciętny człowiek krzyczy „ŁAŁ!”.

  #10 06.05.2012 19:55

Pamiętam ile osób się kiedyś jarało, Maxthon wzbogacał bardzo używane przez większość IE, ale czy to nowa przeglądarka? Wątpię... (10 lat) :P

  #11 06.05.2012 19:56

dla mnie najlepsza przeglądarka, używałem od czasów MyIE przez Maxthona 1, 2 i w końcu 3. Wszystkie znajome mi osoby, które narzekały na swoje przeglądarki po pewnym okresie próbnym dla maxthona zostawały przy nim. Zaś zdecydowanie moją ulubioną funkcjonalnością jest praca w chmurze, w domu, u dziewczyny, na uczelni u rodziny mam dostęp do tego wszystkiego co ostatnio kazałem maxthonowi zapamiętać.

Aquila   3 #12 06.05.2012 20:00

Niestety, nie ma wersji na Linuksa. :(

duffee   11 #13 06.05.2012 21:17

To tylko nakładka na IE, która korzysta z WebKit czy czegoś tam innego

http://en.wikipedia.org/wiki/Maxthon

Tak więc to jest coś co udaje przeglądarkę bo jak nazwać coś co jest de facto nakładką na inny program, który pełni tą samą funkcję ?

JanStefan   6 #14 06.05.2012 21:19

@Druedain
Gdybyś był sprytny to byś wiedział, że jeżeli coś jest omawiane to robi się reklamę, lub reklamę. Jednakże główną rolę w tym środowisku odgrywa wymiana informacji - tak by dowiedzieć się nieco więcej o danym produkcie - umożliwia to nie tylko dany wpis, ale także komentarze - pod reklamą tego nie masz.

W dalszej części twojego rozumowania, mówienie o czymkolwiek to nic innego jak robienie za niewolnika.

Dodatkowo bawi mnie pewna hipokryzja, gdyż piszesz by się nie przechwalał, a sam się przechwalasz.

Pozdrawiam :)

JanStefan   6 #15 06.05.2012 21:20

lub antyreklamę*

  #16 06.05.2012 21:22

Chciałem spróbować, ale chyba nie lubi włączonego DEP (przynajmniej instalator, bo nie startuje). Dla mnie dyskwalifikacja w przedbiegach niestety.

  #17 06.05.2012 21:36

"Przegladarka o ktorej nigdy nie slyszalem - Maxton"
Powiem tak, nie pamietam teraz dokladnie kiedy pierwszy raz zainstalowalem Maxtona, ale bylo to z pewnoscia co najmniej 10 lat temu.

  #18 06.05.2012 21:49

a może ktoś zbadać jak wygląda zużycie pamięci RAM - czy tez jak inne jest taka pazerna :)

  #19 06.05.2012 21:52

Jest na portableapps wersja portable :) dla przetestowania doskonała.

Inventer89   6 #20 06.05.2012 22:04

2 strony obok siebie - nie mogę się doczekać tej opcji w Operze - to jedyna funkcja jakiej brakuje.

Fisiu   6 #21 06.05.2012 22:14

@ oj tam (niezalogowany) | 06.05.2012 0:51

(..) (WebKit rozwijają tylko programiści Chromium).

Chyba Apple ;) Ale Google też sporo dokłada. No i nie zapomnijmy o niezależnych współtwórcach :)

freeq52   8 #22 06.05.2012 22:53

@duffee

Mówisz o wcześniejszych wersjach Maxthona. Teraz mamy już wersję trzecią i ta jest samodzielną przeglądarką, a nie nakładką na IE :)

grzesiaczek   5 #23 06.05.2012 23:08

nie jest to najszybsza przeglądarka...

sgj   12 #24 06.05.2012 23:10

@freeq52
"Teraz mamy już wersję trzecią i ta jest samodzielną przeglądarką, a nie nakładką na IE "

Wejdz na stronę microsoftu i zobacz na jaki Ci się ta "samodzielna" przeglądarka silnik przełączy.

  #25 06.05.2012 23:25

autor przed wyslaniem tekstu nie wypil szklanki zimnej wody...
1.pasozyt na rynku przegladarek
2.wcale nie taka 'mloda'
3.GO TO 1

ps.przepraszam za brak pl literek.

  #26 06.05.2012 23:31

aha jeden detal jeszcze odemnie
po uruchomieniu pierwsze co to nastepuje polaczenie z IP z Chinskiej puli adresowej...

sprawdzcie u siebie w logach firewalla...

  #27 06.05.2012 23:48

@freeq52 - o ile można określić wyrazem "samodzielna" coś, co jest zbudowane w oparciu o silnik kogoś innego. Teraz można ją nazwać nakładką na Google Chrome :D

@SURViR - nie wiem skąd wywnioskowałeś, że kocham Chrome :> Ja tam wyraźnie piszę, że siedzę na FF. Porównuję Maxthona do Chrome, bo w końcu na silniku Chrome bazuje. Przeglądarki znam wszystkie, jestem w stanie wypunktować w każdej słabe punkty (tyle, że w Maxthonie brakłoby mi zeszytu A4 90 kartkowego, żeby wszystkie wypisać LOL :P ) To jest po prostu wolny klocek przeładowany bajerami i stwierdzenia, że jest szybszy od nieprzeładowanego syfiastym kodem Chrome możesz włożyć między bajki.

Jedyny faktyczny wyróżnik to szereg nietypowych funkcji wbudowanych na starcie. W Chrome żeby uzyskać część z tego - trzeba nawalić rozszerzeń. Maxthon ma też niezłego sniffera multimediów (o którym nawet nie napisałeś :> ), który pozwala zabierać filmiki z różnych stron. Ale jeśli staję przed wyborem: klocek przeładowany funkcjami, z których i tak w 99,9% nie będę korzystać kontra przeglądarka służąca do przeglądania stron, do której dodam tylko te rozszerzenia, które faktycznie mi się przydadzą (o ile w ogóle coś będę musiał dodawać), no to wolę produkt pewny, sprawnie rozwijany i dostosowany do moich potrzeb.

Mimo tego widzę braki w każdym produkcie i do każdej przeglądarki jestem się w stanie doczepić. FF ma (nadal) tragiczny silnik JS przegrywający w tej chwili prawie ze wszystkimi ( http://arewefastyet.com ), Chrome - dziwne podejście do pewnych opcji (brak separatorów w zakładkach opisany, że go nie dodadzą, bo... nie - "nie bo nie" jest szalenie przekonywującym argumentem), jak brak zaawansowanej konfiguracji przez coś w stylu about:config (jest tylko okrojony chrome:flags + opcja odpalania pewnych rzeczy przez opcje linii poleceń, co jest jak dla mnie żenadą, bo tylko tak da się odpalić podgląd zakładek w Aero Peek pod Windows 7, zresztą niedokończony), problemy z płynnym przewijaniem (co dotyka też Maxthona - ten sam silnik powoduje, że Maxthon dostaje w spadku te same bolączki, co Chrome, płynne przewijanie haczy w pewnych przypadkach na WebKicie, ale różnica jest taka, że w Chrome wiedzą, że tego nie skończyli, więc wyłączyli, a w Maxthonie włączyli, bo co tam kogoś obchodzi jakaś "stabilność", czy inne górnolotne słowa - hehehe).

Najlepsze do określenia sytuacji jest porównanie obrazowe. Jeśli mamy kaszlaka (Fiat 126p), zmienimy mu karoserię na Poloneza, ale silnik, układ hamulcowy, skrzynia biegów i wszystko zostaje bez zmian, to co to jest - Polonez, czy kaszlak? :> A niedopasowana i za ciężka karoseria tylko pogarsza osiągi tego, co zostało. I takim kaszlakiem z karoserią Poloneza jest właśnie Maxthon :] Na html5test.com Maxthon powinien zostać wywalony za oszustwo w wyniku wykonane przez aktywację nie dokończonych elementów silnika, na którym pracuje.

PS: Widzę, że w pierwszej wypowiedzi wycięło mi kawałek treści

"Dokładnie chodzi o elementy i , MediaStream i API GetUserMedia oraz i regiony CSS. "

miało być:

Dokładnie chodzi o elementy video i track, MediaStream i API GetUserMedia oraz style scoped i regiony CSS.

Dałem w nawiasach ostrych i uznało chyba za tagi HTML ;)

  #28 06.05.2012 23:53

Ta, Maxhton młodą przeglądarką. Używałem jej na Win98 (i chyba wtedy to się nazywało IE Opera)już więc o młodości mowy być nie może. I nie jest to przeglądarka tylko nakładka na IE, pewnie z jakimiś usprawnieniami, ale to dalej to samo jest co IE. Mi to wisi, ja nie używam niczego od MS, ale o Maxthonie dobrze świadczy to, że jest lepszy od oryginału.

  #29 06.05.2012 23:58

Wcale nie ma tutaj innowacji. Opera obsługuje większość funkcji już od paru ładnych lat.

  #30 07.05.2012 00:00

Fajnie, tylko to jest nakładka na silnik IE :D

  #31 07.05.2012 00:13

@Inventer89
"|2 strony obok siebie - nie mogę się doczekać tej opcji w Operze - to jedyna funkcja jakiej brakuje."

tylko że taka opcja jest w operze i to od samego początku, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na kartę i wybrać "Rozmieść ..."

  #32 07.05.2012 00:26

Dude, Chrome ma synchronizację kart już od dosyć dawna. A co do wyglądu początkowego to zwykła kopia Opery :)

  #33 07.05.2012 01:04

od dawna w operze? speed dial tez jak w operze?

  #34 07.05.2012 01:32

tak sie czepiam, ale zaznaczono tu gdziesz, ze to przegladarka internetowa?

  #35 07.05.2012 06:41

Natomiast po naciśnięciu przycisku F10 przeglądarka "mnoży" miejsce na strony, ponieważ na jednym oknie możemy otworzyć aż 2 strony!

Jest to bardzo przydante dla osób które cały czas dzielą ekran na pół aby móc jednocześnie otworzyć dwie strony.

No shit ... ;o

  #37 07.05.2012 08:17

Jak jest 100% działający Ad-block na to cudo, instaluje jeszcze dzisiaj. Jak na razie żadna przeglądarka nie zbliżyła się do cudów firefoxa, gdzie od lat nie spotkałem żadnego przeszkadzacza. Chrome'owy ad-block usuwa tylko niektóre reklamy, zostawiając czasem te w youtube, co jest oczywiste - google musi zarabiać, a nie podcinać gałąź na której siedzi.

  #38 07.05.2012 08:24

@freeq52

Nie jest.
Jest interfejsem korzystającym z różnych silników.
Żeby faktycznie lepiej coś obsługiwać albo być szybszą od innych, ta przeglądarka musiałaby mieć własny silnik. A nie ma.

freeq52   8 #39 07.05.2012 08:27

@sgj

Ale co to ma do rzeczy? Maxthon posiada dwa silniki - Webkit (ten szybszy, który jest ustawiony jako silnik domyślny przeglądarki) oraz Trident, który jest silnikiem Microsoftu. Poza tym:

"Webkit, the default, is better at rendering modern web pages, while Trident may correctly render items like shopping carts and log-in pages on older, Microsoft–compliant websites when Webkit will not."

  #40 07.05.2012 08:30

Mi przypadła do gustu lecz nie przesiądę się na niego z powodu braku Adblock'a. Zostaje przy chrome i lisku ;d

RONINZGR   4 #41 07.05.2012 09:01

Każdy ma prawo do napisania softu według swojego pomysłu i tak właśnie zrobili programiści tworączy tę przeglądarkę. Krytykowanie jej bo używa tego czy tamtego to głupota. Skoro silniki są do użytku ogólnego to w czym problem. Funkcjonalość przeglądarki jest duża. Ma kilka przydatnych opcji, inne skopiowane z konkurencji ale tak jest wszędzie. Zamiast oceniać co jest etyczne a co, należy spojrzeć na soft obiektywnie. Działa się na nim przyjemnie ale znalazłem rzecz której nikt nie zauważył to już standard od xxx czasu. Podczas pisania (chociażby tego tekstu) nie podkreśla błędów. A może nie umiem tego włączyć :D

  #42 07.05.2012 09:02

moi kochani najszybszy jest srware iron, ktory bazuje na chromie, ale ma wyciety kod przesylajacy historie przegladania i personalizacje wynikow do googla.

i zadne wyniki z testow benchmarkowych nie oddadza prawdziwych mozliwosci tej malej ale bardzo szybkiej przegladarki.

testowane na slabym netbooku, ktory bez powątpiewania przymuje 15-20 kart naraz, podczas gdy chrom dostaje zadyszki, nie wspominajac o FF, operze czy maxthonie.

przetestuj maxtona na slabym sprzecie a dowiesz sie czy naprawde wyprzedza inne przegladarki ;)

  #43 07.05.2012 10:15

WebKit nie jest rozwijany przez chomimum tylko jest to otwarty projekt rozwijany od ponad dekady i jezeli ktoś żeruje na cudzej pracy to google lamusie. A web kita najbardziej rozwijalo i rozwija spolecznosc linuxa to ze teraz google w to inwestuje to tylko dlatego bo na tym zarabia. Jakby mieli robic to od nowa to by zaplacili setki razy wiecej wiec byli zmuszeni skorzystac z rozwinietego prze innych silnika open source. Pozatym chrom jest najbardzije zabugowana i niebezpieczna przegladarka w predkosci poza testami z innymi przegladarkami nie widac roznicy żadnej.

  #44 07.05.2012 10:18

Dodajcie możliwość oceniania komentarzy, a przed następnym artykułem przeczytajcie WIKI, szkoda, żeby ludzie Was zaczęli traktować jak 'chip'a'. Lubie waszą stronę, ale ten artykuł jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Brak przygotowania merytorycznego i styl zaczerpnięty prosto z 'pudelka' :)

jajecpl   10 #45 07.05.2012 10:35

@Inventer89
Możesz sobie w Operze podzielić okno. Nawet na cztery części , albo na 8 :) Kliknij na karcie prawym-rozmieść-pionowo,lub,poziomo
http://zapodaj.net/5c77424af0ef.png.html

jajecpl   10 #46 07.05.2012 10:50

A i jeszcze możesz sobie dodać przycisk na pasku co by było szybciej :) menu-wygląd-przyciski-przeglądarka - rozmieść.

Druedain   14 #47 07.05.2012 12:31

@JanStefan Z tym przechwalaniem, to działa dużo prościej. Nie na sam fakt przechwalania się zwracam uwagę tylko na to co się chwali. Po prostu tutaj nie trudno i bardziej wyżyłowany wynik ;) . Samo przechwalanie się, skoro już na tym się skupiłeś, też nie jest zbyt bezpieczne, bo właśnie może się okazać, że ktoś potrafi coś bardziej. Zawsze bezpieczniej jest zachować trochę pokory, bo nie dość, że nie ma wpadki, to i chwali się cnota.

Co do reklamy, to ja odróżniam pisanie rzeczowego tekstu, gdzie ktoś stara się być obiektywny, od takiego hura optymizmu jaki zaserwował nam autor.

  #48 07.05.2012 12:33

Jest do niej adblock?

freeq52   8 #49 07.05.2012 13:01

@Druedain

Niech autor tekstu popełni następny wpis o wadach Maxthona, może to Cię usatysfakcjonuje :D:D

Ogólnie - wpis na blogu, a więc jest subiektywnym odczuciem piszącego, na który bloger może sobie pozwolić, bo do tegoż ten dział został stworzony. Może a nie musi pisać obiektywnie, więc bez przesady. A raczej oba wpisy tegoż autora o przeglądarce Maxthon są daleko w tyle jeśli chodzi o reklamę i jej język, więc nie bądźmy złośliwi - zwłaszcza że są to jego pierwsze wpisy. Trochę więcej życzliwości dla nowego kolegi, bo i tak zaczął nieźle :)

qasx   6 #50 07.05.2012 13:16

http://antyweb.pl/powstala-szybsza-przegladarka-od-chrome-sprawdzmy/ - już nie tylko na wykopie, ale jako inspiracja dla innych blogerów.
Czekam na stabilną Operę 12, bo Chrome to zawsze nie jest do końca to, na czym mi zależy, może w międzyczasie trzeba przetestować tego cudaka.

  #51 07.05.2012 14:08

świetna przeglądarka - google i tak już o nas za dużo wie:P

  #52 07.05.2012 14:38

Eee tam, to Windows only, fuj.

Bziur   2 #53 07.05.2012 16:13

Ładnie wygląda, zdecydowanie szybka, ale jeżli ktoś nie przepada za bajerami to potrafi być zupełnie wkurzająca, bo niektórych rzeczy po prostu nie da się wywalić. Firefox okazuje się mimo wszystko lepszą przeglądarką ze względu na swoją surowość i możliwość pełniejszego dostosowywania.

sgj   12 #54 07.05.2012 16:17

"@freeq52
Ale co to ma do rzeczy? Maxthon posiada dwa silniki - Webkit (ten szybszy, który jest ustawiony jako silnik domyślny przeglądarki) oraz Trident, który jest silnikiem Microsoftu. Poza tym:

"Webkit, the default, is better at rendering modern web pages, while Trident may correctly render items like shopping carts and log-in pages on older, Microsoft–compliant websites when Webkit will not.""

Do rzeczy ma to że Maxthon jest nakładką na 2 silniki. Pomimo domyślnego webkita twórcy tego potworka wpisali niektóre strony na listę kompatybilności z IE. Efekt jest taki że cześć stron się przełącza automatycznie na tridenta pomimo że działają doskonale na wszystkich obecnych silnikach.

Zeby było ciekawiej nie mamy nawet kontroli nad tym w jakim trybie zgodności trident ma pracować.

  #55 07.05.2012 18:57

"Od razu po jej otwarciu ukazuje nam się jej zaskakująca (Szczególnie jak na tak młodą przeglądarkę) funkcjonalność. "

Bardzo młoda... ja z niej korzystałem jakieś 8-10 lat temu ;)

  #56 07.05.2012 19:14

Włącza się szybciej?! Działa szybciej?! Nie bardzo, może u autora tego postu.
U mnie po zainstalowaniu już zaczęła ciąć, rozumiem, że BETA ale co PIĘĆ SEKUND na minutę mrozić?
A przez pięknie napisany post myślałem, że z tego Maxthona coś będzie... Jednak lipa...
Zgodzę się, że istnieją teraz dwie przeglądarki: Firefox i Chrome... Sęk w tym, że wyskakują "chromopodobne" Comodo Dragon, Maxthon a niewiele odbiegają od Chrome...

Z Firefoxem zdarzały się słabsze wersje (8,9) ale mimo wszystko jest najlepszą przeglądarką ze względu na dodatki i autorów. Tworzą ją ludzie jej używający, nie firma sprzedająca ją;)
Pozdrawiam

  #57 07.05.2012 22:16

Jak łatwo pozbyć się reklam w tej przeglądarce?

Druedain   14 #58 08.05.2012 14:48

@freeq52 Mocno upraszczając sprawę, tak jak autor ma prawo napisać na blogu „Maxthon jest fajny, bo jak nie to ******”, tak ja mam prawo pisać w komentarzu „Waść racji nie ma, a ja lubię placki” :P

PS Nie wiedziałem, że kolega nowy, ale czy to coś zmienia?

  #59 09.05.2012 13:04

I jak to ma konkurować z Chromem czy Firefoksem jak jest dostępna tylko na Windowsy?

  #60 09.05.2012 13:04

I jak to ma konkurować z Chromem czy Firefoksem jak jest dostępna tylko na Windowsy?

  #61 09.05.2012 14:45

IE za dużo chodziło po lesie i zgwałcił je wujek Webkit na wespół z Operą. Aż boję się pomyśleć jak ten koktaj jest przeraźliwie dziurawy. Ale wygląda ładnie i fajny awatar, więc jest haXXXXor. Powodzenia.

freeq52   8 #62 09.05.2012 14:46

@Druedain

Oczywiście, że masz racje. Chodziło mi raczej o to, że subiektywny zachwyt autora wpisu, został przez co poniektórych przyjęty tak, jakby Survir dostał za niego co najmniej kilka tysiaczków, a co poniektórych to zabolało :D Serio, ja tak popaczeć z boku, to się można przestraszyć :D

A czy coś zmienia fakt, że kolega nowy? Zasadniczo jedno - jeśli jest to jego pierwszy wpis GDZIEKOLWIEK (a wykluczyć tego nie możemy), to taki początkujący bloger może się przestraszyć i więcej już nic nie napisać. Z jednej strony konstruktywna krytyka, z drugiej - powinniśmy też czasami przymknąć oko. Bo jak na moje, to on chciał napisać o dostępnych funkcjach Maxthona, które mu się spodobały, a niektórzy oczekiwali pełnej obiektywizmu recenzji, rodem z najlepszych portali...

Druedain   14 #63 09.05.2012 16:52

@freeq52 Pozostańmy przy tym, że mam odmienny pogląd na te sprawy ;)

  #64 10.05.2012 16:59

A co z inspektorem? Można podglądnąć kod, informacje, skrypty js podobnie jak w Chromie?

  #65 11.05.2012 22:02

Najszybsza, nie sadze...
To ze kozysta z 2 silnikow to nie znaczy ze najszybsza...
Z reszta testy syntetyczne nie musza byc miarodajne ;p

Liczy sie funkcjonalnosc bardziej, niz wydajnosc :)

  #66 13.05.2012 22:50

Zaplacili Ci za promowanie????????

  #67 14.05.2012 17:53

A mi się nudziło i przeprowadziłem testy. Sprzęt testowy to laptop (nie napiszę z jakiej firmy i modelu bo posądzicie mnie o reklamę xP):
-Intel Core i3-370M
-Ati Mobility RadeonHD5470
- 4 GB DDR3
-W7

-------------------------Peakke--- v8------sunspider
----Chrome------------2682----7213------287 ms
18.0.1025.168
---Chrome n----------3181----9486------234.2 ms
20.0.1131.0
-Firefox 12.0---------1674----5882------284.6 ms
---Firefox n-----------1714----5577------310.1 ms
----15.0a1
--Maxthor 3----------2451----9721------296.9 ms
----Opera--------------2461---3578-------285.9 ms
11.62.1347
---Opera n------------2001----3182------355 ms
12.00 b1387

"n" to wersja beta o najwyższym numerku:D

Jak widać najszybszy jesz a raczej będzie najnowszy Chrom który na razie jest w fazie beta. Żadna przeglądarka się nie zawiesiła. Co do zapotrzebowania na ram to wszystkie miały podobną zbliżoną ilość co zaskoczeniem raczej nie może być:D

  #68 14.05.2012 22:05

bledy ortograficzne w tekscie:( "otwarłem"

JanStefan   6 #69 17.05.2012 15:00

@Druedain

A co jeśli ten optymizm wynika z cechy charakteru? Sam piszesz iż trzeba mieć umiar, a w orzekaniu o winie już nie?

Ogólnie wydaje mi się, że każdy posiada rozum i umie pewne fakty skonfrontować z rzeczywistością. Nie trzeba tak nachalnie wytykać komuś coś, co jest w dużej mierze oczywiste. Jest to nie tylko niepoważne ale i głupie ;)

Pozdrawiam
JanStefan

GrUbEn95   3 #70 19.05.2012 10:33

Testowałem ją przez pewien okres i nie przypadła mi zbytnio do gustu.

  #71 08.06.2012 09:54

jak to sciagnac

  #72 17.07.2012 14:10

wbrew wszystkim negatywnym komentarzom, muszę powiedzieć, że to jest i tak najlepsza przeglądarka z jaką miałem doczynienia...nie obchodzi mnie to czy jest zbudowana na silniku chroma czy "malucha"! ważne że działa stabilnie i szybko. Poza tym ma mnóstwo przydatnych funkcji od razu po instalacji. Nie trzeba poświęcać kilku godzin na dostosowanie jej do swoich potrzeb- wystarczy kilka minut.według mnie ludzie którzy ją stworzyli dobrze wiedzieli co robią i mieli w tym duże doświadczenie i jeśli robią wszystko zgodnie z prawem to należy im tylko pogratulować. Podsumowując - jak dla mnie jest to w tym momencie najlepsza przeglądarka.

  #73 03.09.2012 19:24

No! nieźle... zatem po takim teście Maxton powinien odpaść w przedbiegach!!! od dwóch lat używam Chrome i oprócz kilku niedociągnięć jest OK! Na kompie moja druga połówka używała Firefoxa ale ze względu na potwornie wolne ładowanie stron przesiadła się na Operę, której pod względem szybkości zdecydowanie bliżej do Chrome. Ale jeżeli chodzi o otwieranie stron, to Opera jest jednak lepsza, Chrome wiele razy twierdził, że nie ma strony np. mojego banku, operatora itp. Opera otwierała bez problemu, ja jednak wolę Chrome za szybkość i intuicyjność :-) pozdrawiam

  #74 12.11.2012 22:07

a mi maxton podszedł i to od razu,juz kiedyś go testowałam, ale bez szału,potem miałam FF,Operę i ostatnio Chrome,który perfidnie się ciął, sam wyłączał, ogłaszał strajki i błędy, i cuda wianki, a Maxton chodzi bez cienia skargi,czasem ajk się przytnie otwieram menadzer zadań, zamykam pierwszą z brzegu stronę, wtedy cały Maxton resetuje się bez zamykania i moge pracować dalej, jedno co mnie drazni, to nie zapisuje treści, w Chromie,nawet po zamknięciu mogłam odzyskać to co napisałam pod postem, resztą mnie nie interesuje,jak zwykły użytkownik jestem zadowolona i panowie..czas upuścić trochę pary, bo burzycie się i puszycie, jeden mądrzejszy od drugiego,a to zwykły wpis chyba nie wart takiego poruszenia, moze na stronę Maxtona się udajcie i tam ujadajcie ;) zrymowało mi się ;)

  #75 11.01.2013 16:12

Po co mi Firefox z dziurą którą niedawno załatał, po co mi Opera która się zawiesza,
po co mi Torch który ma dodatki niepotrzebne np. takie jak Torent który wolno działa,
że wole sto razy osobno używać uTorenta do ściągania, po co mi Maxthon który w istocie tylko ładnie wygląda, oraz beznadziejną Safari... nie mówiąc już o Internet Explorer tej najbardziej dziurawej istocie w której w dodatku znajduje się tzw. Bug który śledzi każdy ruch myszy, nawet poza przeglądarką.
Nowo odkryty błąd w Internet Explorer zagraża prywatności milionów użytkowników komputerów na całym świecie. Według ustaleń specjalistów ruchu w Spider.io, luka w Internet Explorer sposób implementuje model zdarzeń ułatwia atakującemu śledzenie położenia kursora myszki, jak również stan klawiszy Ctrl, Shift i Alt.
Luka w zabezpieczeniach umożliwia atakującemu śledzenie ruchów myszy w dowolnym miejscu na ekranie, nawet poza przeglądarką, niezależnie od stanu okna przeglądarki (zminimalizowane, zmaksymalizowane, wyśrodkowane itp.). Oznacza to, że kod śledzenia działa nawet wtedy, gdy przeglądarka nie jest aktywnie używana (na przykład wtedy, gdy użytkownik słucha muzyki na stronie internetowej i pracuje na arkuszu kalkulacyjnym Excel)....
Jeżeli mam SRWare Iron przeglądarkę która jest obecnie najlepsza moim zdaniem na rynku.
Przeglądarka XXII wieku!. To wiem na pewno, że najważniejszym celem SRWare Iron jest bezpieczeństwo, anonimowość i szybkość.W SRWare Iron wyeliminowano takie funkcje Szpiegowskie które posiadała i posiada przeglądarka Google Chrome jak: Client-ID (nadawanie unikalnego identyfikatora użytkownikowi), Timestamp (przechowywanie dokładnej daty instalacji), podpowiedzi wyszukiwania, alternatywne strony błędów, raportowanie błędów, RLZ-Tracking (przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji), Google Updater oraz URL-Tracker.
Przeglądarka SRWare Iron przede wszystkim oprócz anonimowości użytkownika oraz okna Incognito,
posiada tzw. Sandbox który oddziela ją od systemu operacyjnego,
także np: gdy Hacker złamałby zabezpieczenia Chrome to i tak nic nie będzie mógł zrobić...
Natomiast co do przeglądarki Comodo Dragon i w ogóle do całego Comodo,
to mogę się tylko wypowiedzieć na temat który już bardzo dawno i niejednokrotnie był poruszony
i omawiany przez wiele osób na niejednym Forum, że całe te Comodo łącznie z Firewall
to jeden Wielki Umiejętny Szpieg, który chroni od wszystkich potencjalnych zagrożeń,
lecz sam inwigiluje użytkownika. Nigdy nie miałem zaufania do Comodo i mieć nie będę.
Polecam przeglądarkę SRWare Iron która nie lubi jednak zbędnych dodatków
i rozszerzeń, może być wykorzystana w sieciach internetu do bezpiecznych, anonimowych, a jakże niejednokrotnie ważnych zadań. Pokłon dla Twórców!.

  #76 23.01.2013 17:57

niech mi ktos powie,czy ta przeglądarka poprawia błędy ortograficzne? czy podkresla?

  #77 18.03.2013 17:20

Najważniejsze, że Iron jest najlepsza - to nie ulega żadnej kwestii. Jedynie można jeszcze dodać, że posiada tłumaczenia stron z dowolnego języka na język polski... to dla tych którzy nie znają żadnych języków;),... choć znajomość języków nie jest wiedzą, bowiem możesz znać ich wiele, lecz w żadnym z nich nie mieć nic do powiedzenia...

  #78 05.05.2013 01:01

Mx.. zrobił się z tego największy SYF, jaki ostatnio w przeglądarkach widziałem.... Z błędami, wywala ze stron, potwornie obciąża procesor, nie działa poprawnie na koncie nie-administratora....
Grubo ponad 10 lat używałem (w ostatnich latach coraz trudniej było) i kiedyś mocno chwaliłem, od wersji 0,5 MyIE2, ale już teraz na to łąjno, które obecnie serwują, patrzeć i używać nie mogę!
Najgorsze, że nie ma alternatywy, która by raptem kilka podstawowych funkcji i wygodnych funkcji oferowała! Tragedia jak dla mnie...
Upadek się zaczął już dawno. "Tara" (polska programistka, które wielkie zasługi położyła w rozwoju MyIE2) to przewidziała dużo wcześniej i z tym syfem się już dawno pożegnała... Ja czekałem za długo, aby ten syf odinstalować raz na zawsze....

  #79 27.08.2013 01:27

Delta search wszystko zasyfił oprócz Maxthona.

  #80 22.12.2013 11:07

Uwielbiam czytac o tym jak to znawcy,programiści i inni mistrzowie klawiatury wypowiadają się na tematy,które są ich chlebem powszechnym.Panowie krytykujący Maxtona,napewno stworzyli dużo lepsze przeglądarki a to ,że niektorzy mają maxtona zainstalowanego od dziesięciu lat to przypadek.Panowie ja i zapewne inni przetestujemy wasze przedlądarki.Zyczę wszystkim Wesołych Swiąt

  #81 24.04.2014 21:59

Używam tego http://www.maxthon.pl/ - chyba najmniej znana, a naprawdę super. Szybka, dużo fajnych funkcji no i synchronizacja w chmurze.