SUSE Linux Enterprise Desktop

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Novell poinformowała o zmianie nazwy jednej z tworzonych przez siebie dystrybucji Linuksa. Produkt, znany dotychczas pod nazwą Novell Linux Desktop, od tej pory nazywa się SUSE Linux Enterprise Desktop. Jest to powrót do pierwotnego nazewnictwa przejętego po zakupie niemieckiej firmy SUSE. Dotychczasowe nazewnictwo mogło wprowadzać w błąd, więc od teraz wszystkie nazwy dystrybucji będą miały w nazwie słowo SUSE.

Prezentowana wersja skierowana jest do klientów korporacyjnych, gdyż wraz z nią oferowany jest rozbudowany system pomocy i wsparcia technicznego, program szkoleniowo-certyfikacyjny, a także gwarancja, że zastosowana technologia nie jest w posiadaniu innych firm. W przypadku wystąpienia sytuacji patentowej, Novell zobowiązuje się pokryć wszystkie koszty związane z procesami sądowymi.

Prócz tego, nowy SUSE jest wygodną platformą do codziennej pracy. Posiada intuicyjny interfejs graficzny, który jest wynikiem zaawansowanych testów nad użytecznością i wygodą. Specjalnie przygotowana wersja pakietu biurowego OpenOffice.org 2.0 wyposażona została w obsługę makr pisanych w języku Visual Basic, dzięki czemu migracja dokumentów z pakietu Microsoft Office jest jeszcze łatwiejsza. Nowością jest także, opisywany przez nas niedawno, wydatnie poprawiający wydajność graficzą system Xgl.

Poprawiono także współpracę z różnego typu sieciami, między innymi problem przełączania się między przewodowymi, a radiowymi łączami bez zrywania transmisji. System wyposażono w kompletny zestaw aplikacji, umożliwiającymi wykonywanie typowych zadań biurowych. Zawiera on kompletny pakiet biurowy, przeglądarkę WWW, komunikator internetowy, a także narzędzia do zarządzania grafikami i muzyką.

Więcej informacji o SUSE Linux Enterprise Desktop dostępne jest na stronie producenta.

© dobreprogramy
s