r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Safari 3.2 z jedenastoma poprawkami bezpieczeństwa

Strona główna Aktualności

Apple wydało wersję 3.2 przeglądarki internetowej Safari łatając w niej 11 dziur. Dotyczą one zarówno wersji na Windows jak i na Maca. Użytkownicy "jabłuszek" mogli jednak zainstalować niektóre łatki już wcześniej w ramach październikowego pakietu poprawek.

Osiem łatek dotyczy samego Safari natomiast trzy łatają dziury w silniku renderującym WebKit. Poprawki usuwają dziury w bibliotekach zlib i libxslt. Usunięty został błąd przepełnienia sterty w CoreGraphics umożliwiający wykonanie dowolnego kodu za pomocą odpowiednio spreparowanego obrazka. Naprawiono także cztery inne błędy w obsłudze plików graficznych JPEG i TIFF. Jeden z nich został odkryty przez naszego rodaka, Roberta Święckiego.

Usunięto także błąd, który powodował, że mimo wyłączenia autouzupełniania dane wpisywane do formularzy były zapamiętywane na dysku w pamięci podręcznej przeglądarki. Poprawki w WebKit dotyczyły błędów, które w przypadku odpowiednio spreparowanych stron umożliwiały zdalne wykonanie dowolnego kodu lub ujawnienie informacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.