Safari 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas konferencji WWDC w Kaliforni firma Apple wydała przeglądarkę Safari 4.

Jedna z ciekawych nowych funkcji to Cover Flow, która pozwala użytkownikowi przejrzeć podglądy stron internetowych podobnie jak okładki płyt w iTunes. Pojawiło się też pełne przeszukiwanie historii, które pozwala wyszukiwać treści stron zapisanych w historii przeglądarki. Webmasterów ucieszą narzędzia do analizy struktury stron internetowych, debugowania kodu JavaScript, optymalizacji stron i zwiększania ich kompatybilności. Mogą oni także zarządzać bazami danych offline i w locie sprawdzać eksperymentalne modyfikacje kodu stron.

Nowe Safari oferuje także natywny wygląd na platformie Windows. Dotyczy to renderowania czcionek, paska tytułowego, obramowań i pasków narzędzi. Dzięki nowemu silnikowi Nitro kod JavaScript wykonywany jest do czterech razy szybciej.

Safari 4 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Wersja dla systemów Mac OS X dostępna jest na stronie producenta.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję