Safari 5.1 z możliwością zachowywania tekstów „na później”

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się przeglądarka Safari 5.1 dla systemów Windows i Mac OS X. Wśród nowości wprowadzono funkcję zbliżoną do usługi Instapaper.

Lista Czytelnia, bo tak nazywa się nowa funkcja w Safari 5.1 to nic innego jak rozwiązanie znane z Instapaper. Użytkownik może dodawać do bocznego paska artykuły czy całe strony, które chciałby zachować sobie „na później”. Czytelnia zachowa teksty w formie listy z krótkim opisem, dzięki czemu będziemy mogli wrócić do ciekawego artykułu lub wiadomości w wolnej chwili. Niestety, nowej funkcji w Safari sporo brakuje do konkurencyjnego Instapaper, który pozwala chociażby na dzielenie się tekstami ze znajomymi lub współpracę z urządzeniami mobilnymi.

Kolejne nowości w przeglądarce firmy Apple to możliwość przywracania stanu po ponownym uruchomieniu. Rozbudowano również ochronę prywatności, wprowadzono nową architekturę procesów (poprawa stabilności Safari) i poprawiono autouzupełnianie. Podczas wyszukiwania można wybrać, czy wpisany ciąg znaków ma być zawarty w szukanym tekście, czy ma go rozpoczynać. Z kolei dla systemu OS X Lion pojawiła się możliwość pracy w trybie pełnoekranowym. Z aktualizacji ucieszą się również deweloperzy, dla których udostępniono nowe interfejsy programistyczne na potrzeby rozszerzeń.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu