r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Safari - kontrowersyjne praktyki Apple

Strona główna Aktualności

Apple rozpoczęło oferowanie instalacji przeglądarki Safari 3.1 wśród użytkowników iTunes i QuickTime. Po uruchomieniu programu prezentowany jest komunikat Apple Software Update zachęcający do instalacji.

Jest to zapewne próba nawiązania bardziej agresywnej walki o udział w rynku z takimi liderami jak Internet Explorer, Firefox czy Opera. Jak nietrudno się domyślić, krok ten nie bardzo podoba się konkurencji. John Lilly - szef Mozilli otwarcie skrytykował na swoim blogu tę praktykę. Argumentował, że usługa aktualizacyjna powinna służyć do upewnienia użytkowników, że używają zawsze najnowszej, najbezpieczniejszej wersji oprogramowania - w tym przypadku QuickTime oraz iTunes.

Zdaniem Johna Lilly, "przemycanie" oprogramowania trzeciego tą drogą, obok zwykłych poprawek, to zły pomysł. Użytkownicy mogą w ten sposób zainstalować przeglądarkę Safari nawet przez przypadek. Lilly użył dość odważnego porównania takiego zachowania do sposobu instalacji złośliwego oprogramowania. Odpowiedź Apple jest prosta i szczera - używamy usług aktualizacyjnych, aby uprościć użytkownikom Windowsów i Maców instalację najnowszej wersji Safari.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.