Safari tylko dla Maców?

Strona główna Aktualności

O autorze

Zapewne wielu użytkownikom komputerów (które jabłuszka na obudowie nie mają) z zainstalowanym systemem Windows wydaje się, że legalnie używają przeglądarki Safari. Otóż niekoniecznie ;-) Serwis 9to5mac.com zwrócił uwagę na zapisy licencji na aplikację Safari w wersji dla Windows. Wynika z nich, że Safari może być zainstalowany jedynie na komputerze marki Apple.

Polska wersja umowy licencyjnej, którą musimy zaakceptować podczas instalacji Safari dla Windows również zawiera tego rodzaju zapis: Ta licencja zezwala użytkownikowi na zainstalowanie oraz użycie Oprogramowania Apple na jednym komputerze Apple. Nie ma przy tym żadnego wyłączenia dotyczącego wersji dla Windows.

Oczywiście należy przypuszczać, że jest to niedopatrzenie. Jeśli jednak poważnie traktować zapisy licencyjne, a zakładam, że Apple tego oczekuje, to wynika z nich, że umowa licencyjna zezwala na korzystanie z Safari dla Windows jedynie na systemach Windows zainstalowanych za pomocą Boot Camp na Macach lub w przypadku wirtualizacji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi