r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Safari w parze z IE niebezpieczeństwem dla Windows?

Strona główna Aktualności

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o występowaniu, w przeglądarce internetowej firmy Apple, krytycznej luki związanej z pobieraniem plików bez pytania użytkownika o zgodę. Jak się okazuje, na atak podatny jest również konkurencyjny produkt giganta z Redmond.

Wskutek wykorzystania luki, może dojść do zaśmiecenia pulpitów użytkowników systemów Windows, niechcianymi plikami wykonywalnymi .EXE. Chiński naukowiec Liu Die Yu zbadał lukę, potwierdzając obawy specjalistów z Microsoft, wykazując dodatkowo podatność na nią w połączeniu z Internet Explorerem. W wyniku przeprowadzonego testu, Safari pobrało zasoby odwiedzanej witryny bez informowania jakimkolwiek monitem na temat podejmowanych przez siebie działań. Następnie, podczas ponownego uruchomienia Internet Explorera, automatycznie został uruchomiony Notatnik w postaci procesu notepad.exe. Mógłby on uruchomić jednak cokolwiek innego, w tym złośliwy kod.

Apple nie widzi błędów w bezpieczeństwie, podając że naprawi lukę, innym razem, że tego nie zrobi. Na przekór wyszedł Microsoft z informacją o planach wydania stosownej łatki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.