reklama

Safe Web odpowiedzią Symanteca na SiteAdvisor

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Symantec odpowiada McAfee i wydaje swoją własną usługę pozwalającą zweryfikować autentyczność i bezpieczeństwo oglądanej przez użytkownika witryny internetowej. Safe Web, póki co w fazie beta, jest odpowiednikiem McAfee SiteAdvisor, ale w przeciwieństwie do konkurenta nie jest niezależnym pluginem do przeglądarki - wymaga obecności Norton Internet Security 2009 w systemie.

Safe Web posiada witrynę safeweb.norton.com, za pośrednictwem której można sprawdzić witrynę pod kątem obecności w bazie niebezpiecznych i podejrzanych stron. Usługa Symanteca tym jednak różni się od McAfee, że użytkownicy samodzielnie mogą wysyłać oceny i recenzje witryn, uzupełniając tym samym bazę.

Aby przetestować wersję beta Safe Web, należy najpierw zainstalować wydaną niedawno publicznie wersję beta Norton Internet Security 2009. Następnie samo narzędzie można pobrać z jego witryny domowej.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama