SafeInCloud 18.4.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Menadżer Haseł SafeInCloud to bezpłatny program, służący do zarządzania danymi gromadzonymi w usłudze SafeInCloud.

Program możemy pobrać za darmo, ale warto pamiętać, że liczba jego funkcji będzie uzależniona od tego, czy zdecydowaliśmy się zapłacić za pełną wersję aplikacji SafeInCloud na Androida lub iOS. Jedną z funkcji dostępnych tylko w wersji Premium jest m.in. synchronizacja danych między urządzeniami i systemami operacyjnymi. Dlatego to, co będzie potrafił program desktopowy na Windows, zależeć będzie w dużej mierze od tego, czy kupimy dostęp do pełnej wersji usługi.

Korzystając z programu SafeInCloud na Windows będziemy mogli głównie zarządzać naszymi hasłami, kodami PIN i innymi ważnymi danymi, które powierzyliśmy usłudze. Informacje można grupować, dodawać im etykiety i w ten sposób je porządkować. Program zawiera też generator haseł, który pozwala przyporządkować je do konkretnej usługi, np. do Facebooka lub do konta Google. Program umożliwia też konfigurację synchronizacji naszych danych z wybraną chmurą, np. Dropboxem lub Google Drive. Dane są zabezpieczone przy pomocy szyfrowania 256-bit Advanced Encryption Standard.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prostota, interfejs znany od lat, stosunkowo mocne szyfrowanie, kategoryzowanie, kolorowanie, synchronizacja, zabezpieczenie rozblokowania aplikacji
plik bazy danych programu wrzucany jest do głównego katalogu chmury
ocena użytkownika

Po przetestowaniu kilku tego typu programów stwierdziłem, że zostanę z SafeInCloud ponieważ w miarę dodawania kolejnych kont, szło mi szybciej i sprawniej za każdym kolejnym razem. Program posiada spójny, znany (z Windowsów) interfejs, jest prosty. Pozwala na zabezpieczenie uruchomionej już w tle instancji skróconym wariantem hasła głównego samego siebie. Synchronizuje się szybko i bezproblemowo. Fajnie szyfruje posiada możliwości importu eksportu, także z utworzoną bazą poświadczeń można bez większego wysiłku popracować w innych aplikacjach. Nie trąca kafelkami, nie razi cukierkowością - robi robotę, ale ...irytuje mnie to, że w chmurze, z którą synchronizuję plik .db programu zawsze wgrywany jest w katalog główny. Nie ma znaczenia jaka chmura by to nie była tak jest i już. Z praktycznego punktu widzenia chciałbym mieć możliwość wrzucić dla niepoznaki takowy plik w katalog ze zdjęciami w tzw. miejsce, które "tylko ja znam". Generalnie polecam. Brak reklam i innych głupot tego typu. Moim zdaniem konkretny. Piątą gwiazdkę odejmuję właśnie za wpychanie pliku *.db... do " / " mojej chmury.

19.06.2016 01:57 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
  #8 14.07.2018 09:49

Program jest rewelacyjny już nie muszę się martwić zapamiętaniem haseł, program zapamiętuje nawet po formacie C: super.

sacc   11 #7 01.06.2018 15:04

@PanKetchup:
CHMURA to chmura - lokacja zewnętrzna.
Czym innym są natomiast wewnętrzne zasobyu IT firmy.
Chyba, że mamy do czynienia ze skretyniałymi debilami, którzy zamist po prostu klawiatura czy myszka używają nagminnie i notorycznie określeń per "Human Interfejs Device dedicatet to maual"

PanKetchup   3 #6 01.06.2018 08:42

sacc: chmure mozesz sobie zrobić przecież lokalnie np. nextcloud i mogl powiedziec ze wlasnie o taką mu chodzilo :D

Patricko   5 #5 15.10.2016 12:28

Przecież program daje możliwość wyłączenia uploadu do chmury, co zrobiłem od razu. Więc nie rozumiem po co te całe historyjki o chmurze i lament. Ktoś chce to wrzuca, kto nie chce to nie.

kowgli   10 #4 04.02.2016 15:36

@sacc: No cóż... a ja uważam za świadczącą o braku wyobraźni... i wiedzy technicznej. Znam liczne, ogromne, międzynarodowe korporacje (niektóre to jedne z największych firm na świecie), które stopniowo przerzucają całe IT do "chmury". Rozumiem, że ich liczące nieraz po parę tysięcy osób działy IT twój prezes też by zwolnił?

Rozumiem, że zapamiętywania haseł w przeglądarce też nie korzystasz? Ani z synchronizacji? "Bo NSA może podejrzeć".

sacc   11 #3 04.02.2016 14:12

@kowgli: Kilkuset kontami?
Volenti non fit iniuria
W firmie, w której poprzednio pracowałem nastąpiła zmiana na stanowisku Szefa Działu IT a jest to jedna z większych jeśli nie największa firma w Polsce w swoim segmencie rynku.
Dotychczas, backup danych z systemu był realizowany w ten sposób, że co 2 godziny była wykonywana kopia przyrostowa zas na koniec dnia pracy jedna zbiorcza po czym 3 nośniki lądowały jeden w sejfie w kasie zaś dwa pozostałe w sejfach 2 różnych banków.
Nowy, młody, ambitny, zdolny Szef IT natychmiast dostrzegł szansę na zabłyśnięcie byciem osobą kompetentną, nowoczesną, nadążającą za trendami i 3 dnia swej pracy w firmie złożył Prezesowi a zarazem właścicielowi swój wniosek racjonalizatorski polegający na tym, by zamiast dotychczasowych 3 kopii fizycznych kwestię backupu danych rozwiązać w ten sposób, by umieszczać je w "chmurze"...
I to był jego ostatni dzień pracy w firmie a nawet ostatnia godzina - zwolniony został w trybie natychmiastowym jako osoba skrajnie niekompetentna.
Zaś ja osobiście, uważam decyzję Prezesa za bezwzględnie prawidłową.
Nie wszystko co jest możliwe z technologicznego punktu widzenia znajduje swe uzasadnienie do stosowania w praktyce.

kowgli   10 #2 04.02.2016 12:31

@sacc: Wytłumacz dlaczego? NSA nie dostanie się bez tego do twojej poczty, albo konta na amazon.com, jak będzie chciało?
Trzymanie takich rzeczy w chmurze jest niesamowicie wygodne i nie wyobrażam sobie innego sposobu zarządzania kilkuset kontami, posiadając wiele urządzeń - komputer, laptop, tablet, komórka, ... Rozumiem, że lepiej twoim zdaniem mieć wszędzie to samo hasło?
Mam dokładnie odwrotne podejście niż ty. Wszystkie ważne dane trzymam w chmurze. Nieważnych nie muszę. Mam spokój ducha, że jeśli spłonie mi dom, albo mi go okradną, to nie stracę nic ważnego.

Autor edytował komentarz.
sacc   11 #1 04.02.2016 11:48

Trzeba być totalny idiotą, by dane tak wrażliwe jak hasła dostępowe do czegokolwiek trzymać w chmurze to jest de facto na serwerach NSA oraz innych instytucji i firm szpiegujących użytkowników.