Sage Symfonia nabywa udziały w spółce Datev Symfonia

Strona główna Aktualności

O autorze

Sage Symfonia - jeden z czołowych producentów oprogramowania dla firm z sektora MSP w Polsce ogłosił przejęcie 50 procent udziałów w firmie Datev Symfonia Sp. z o.o. Udziały te zostały odkupione od firmy Matrix.pl. Pozostała część udziałów należeć będzie w dalszym ciągu do Datev eG z Norymbergii w Niemczech. Transakcja została oficjalnie sfinalizowana w dniu 1 lutego br.

Przejęcie połowy udziałów w Datev Symfonia jest konsekwencją umowy z 8 lutego ubiegłego roku, w ramach której Sage Group plc nabyła linię biznesową SYMFONIA od firmy Matrix.pl. W wyniku przejęcia udziałów nie nastąpią żadne zmiany w zarządzie spółki. Strony zdecydowały się nie ujawniać wartości kontraktu.

Przejęcie udziałów w Datev Symfonii jest logicznym następstwem umowy podpisanej w zeszłym roku przez Sage Group i Matrix.pl. Sfinalizowanie obecnej transakcji pozwoli na ekspansję skierowaną do segmentu rynku doradców podatkowych i audytorów. To także perspektywa współpracy między dwoma międzynarodowymi korporacjami informatycznymi Sage Group i Datev eG na polskim rynku. Kooperacja obu koncernów będzie ciekawym przykładem zmian w obszarze IT zachodzących na świecie - mówi Elwira Sokołowska, Prezes Zarządu Sage Symfonia.

Od momentu sprzedaży linii biznesowej Symfonia tj. od maja 2005 r. Matrix.pl kieruje swoją ofertę wyłącznie do dużych firm i korporacji, natomiast rozwiązania Datev Symfonia przeznaczone są dla doradców podatkowych i biegłych rewidentów, a więc przedstawicieli sektora MSP. Także same produkty Datev Symfonia współpracują ściśle z Systemem Symfonia. Zgodnie z naszymi planami, związki te znalazły formalne odzwierciedlenie w nowej strukturze własności - mówi Marek Kobiałka, Prezes Zarządu Matrix.pl.

© dobreprogramy
s