Saladin 1.0

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Saladin to prosty, darmowy menadżer plików oferujący wszystkie podstawowe funkcje do zarządzania danymi na dysku twardym. Warto nadmienić, że aplikacja została stworzona przez Polaka.

Podobnie jak większość tradycyjnych menadżerów plików, również Saladin oferuje dwupanelowy układ interfejsu, za pomocą którego możemy zarządzać danymi na komputerze. Wśród funkcji dostępnych w polskim menadżerze plików znajdziemy m. in. możliwość kopiowania, przenoszenia i usuwana danych, porównywarkę plików i katalogów, podstawowe wsparcie dla protokołu FTP oraz wbudowaną wyszukiwarkę plików i katalogów. Ponadto aplikacja oferuje możliwość tworzenia listy ulubionych lokalizacji na dysku twardym.

Program został wyposażony również w zintegrowaną przeglądarkę plików tekstowych, binarnych oraz najpopularniejszych formatów graficznych (PNG, JPEG, GIF, BMP, TIFF, ICO i SVG). Autor zadbał także o obsługę formatu ZIP. Z poziomu interfejsu Saladina użytkownik może bez większych problemów przeglądać zawartości archiwów ZIP, jak również tworzyć nowe korzystając z opcji spakuj.

Saladin korzysta w pełni z powłoki Windows Shell i stanowi ciekawą alternatywę dla domyślnego menadżera plików oferowanego przez system. Menadżer pozwala również na zdefiniowanie zewnętrznych narzędzi do przeglądania plików, edycji tekstu czy porównywania plików.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!