r   e   k   l   a   m   a
reklama

Salesforce pozwał Microsoft za naruszenie patentów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Salesforce - lider na rynku oprogramowania biznesowego dystrybuowanego na zasadzie subskrypcji - oskarżył Microsoft o naruszenie kilku patentów w takich produktach jak SharePoint czy platforma .NET - informuje TechCrunch.

Pozew jest reakcją na działania Microsoftu, który w maju rozpoczął własną batalię sądową przeciwko Salesforce, zarzucając firmie łamanie patentów. Kontrpozew Salesforce obejmuje oskarżenie o łamanie pięciu patentów dotyczących między innymi obsługi błędów w rozproszonych systemach komputerowych. Gigant branży SaaS zatrudnił nawet Davida Boiesa - znanego prawnika zajmującego się w przeszłości głośnym procesem antymonopolowym przeciwko firmie Microsoft. Jego zaangażowanie w sprawę ma pomóc Salesforce skutecznie dochodzić swoich racji przed sądem. Firma wydała również oświadczenie, w którym wyraziła przekonanie, że Microsoft świadomie wykorzystywał w niektórych swoich produktach rozwiązania należące do Salesforce.

Być może Microsoft obawiając się przegranej zdecyduje się wycofać swoje oskarżenia i polubownie zakończy spór z Salesforce. Póki co przedstawiciel Microsoftu oświadczył jedynie, że firma analizuje pozew i nie przewiduje wycofania swoich wcześniejszych oskarżeń.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii