r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Salesforce pozwał Microsoft za naruszenie patentów

Strona główna Aktualności

Salesforce - lider na rynku oprogramowania biznesowego dystrybuowanego na zasadzie subskrypcji - oskarżył Microsoft o naruszenie kilku patentów w takich produktach jak SharePoint czy platforma .NET - informuje TechCrunch.

Pozew jest reakcją na działania Microsoftu, który w maju rozpoczął własną batalię sądową przeciwko Salesforce, zarzucając firmie łamanie patentów. Kontrpozew Salesforce obejmuje oskarżenie o łamanie pięciu patentów dotyczących między innymi obsługi błędów w rozproszonych systemach komputerowych. Gigant branży SaaS zatrudnił nawet Davida Boiesa - znanego prawnika zajmującego się w przeszłości głośnym procesem antymonopolowym przeciwko firmie Microsoft. Jego zaangażowanie w sprawę ma pomóc Salesforce skutecznie dochodzić swoich racji przed sądem. Firma wydała również oświadczenie, w którym wyraziła przekonanie, że Microsoft świadomie wykorzystywał w niektórych swoich produktach rozwiązania należące do Salesforce.

Być może Microsoft obawiając się przegranej zdecyduje się wycofać swoje oskarżenia i polubownie zakończy spór z Salesforce. Póki co przedstawiciel Microsoftu oświadczył jedynie, że firma analizuje pozew i nie przewiduje wycofania swoich wcześniejszych oskarżeń.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.