Samochód za piractwo?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Dziennik Zachodni, policja zatrzymała 35-letniego mieszkańca Rybnika, na komputerze którego wykryła kilkanaście pirackich programów komputerowych.

Wartość oprogramowania przy legalnym zakupie wyniosłaby ponad 12 tysięcy 260 zł. Prokuratura skontaktowała się z producentami oprogramowania, którzy zażądali postawienia pirata przed sądem. Będą domagać się zadośćuczynienia, co zwykle równa się wielokrotności opłaty licencyjnej.

Prokuratura na poczet zabezpieczenia przyszłych kar zatrzymała podejrzanemu samochód, kilkuletni Renault Laguna o wartości ponad 20 tys. złotych.

Mężczyzna jest podejrzany o korzystanie z kradzionych programów, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. To przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy. Chciał dobrowolnie poddać się karze. Zgodził się na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata więzienia. Po procesie może stracić auto, chyba, że zapłaci ponad 12 tysięcy złotych gotówką.

Pirat wpadł przypadkowo, w związku ze śledztwem prowadzonym przez rybnickich policjantów w innej sprawie. Szukano paserów - znaleziono pirata...

© dobreprogramy
s