Samsung Data Migration 3.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Samsung Data Migration to przydatne i bardzo proste narzędzie stworzone głównie z myślą o posiadaczach nowych dysków SSD firmy Samsung. Z jego pomocą, w zaledwie 3 krokach, przeniesiemy niemal automatycznie wszystkie istniejące już na naszym dysku dane do nowego magazynu danych.

Oprogramowanie daje nam możliwość sklonowania pełnej zawartości standardowego dysku twardego, a w przypadku kiedy pojemność nowego dysku SSD jest niewystarczająca aby pomieścić wszystkie dane umożliwia ono użytkownikowi definiowanie plików, które zostaną uwzględnione podczas procesu migracji. Korzystając z Samsung Data Migration przeniesiemy na nowy dysk zarówno system operacyjny, jak również zainstalowane w nim aplikacje i gry, zgromadzone multimedia, dokumenty i wszelakie inne typy plików. Narzędzie automatycznie tworzy partycję systemową, kolejne woluminy mogą być dowolnie tworzone przez użytkownika zgodnie z jego uznaniem.

Największym atutem programu jest jego banalna obsługa (pomimo braku polskiej wersji językowej) oraz fakt, iż pozwala on zaoszczędzić czas, który przeznaczyć musielibyśmy na ręczne przenoszenie danych lub instalację systemu na nowym nośniku SSD. Konfiguracja narzędzia ogranicza się w zasadzie jedynie do zdefiniowania dysku wejściowego i wyjściowego, na który zostaną skopiowane nasze pliki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

nie ma plusów
nie potrafił przenieść systemu ani partycji Recovery
ocena użytkownika

Program nie jest najlepszy ,otrzymałem jego na płycie wraz z zakupionym dyskiem SSD 840 EVO -250 gb ,nie potrafił przenieść kopi dysku starego dysku na nowy SSD ,nie mówiąc już o systemowej partycji Recovery przenoszenie dysku dochodziło do 90 % po czym wyświetlał się błąd ,próbowałem tak z kilka razy ale bez efektu (nadmieniam iż mam laptopa samsung R780 ).Próbowałem różnymi programami około tygodnia z różnym skutkiem .Program który sobie poradził z całkowitym przeniesieniem systemu win7 łącznie z systemową partycją Recovery był program XXCLONE. Dlatego o programie Samsung Data Migration nie mam najlepszego zdania

10.03.2015 20:36 | Recenzja do wersji 2.7

Komentarze

0 nowych
  #6 12.04.2017 10:08

@pol_ak (niezalogowany): Ogólnie używanie ssd na XP to trochę strata kasy :/

kadniw67   2 #5 07.04.2017 20:03

Dwa tygodnie temu zakupiłem Samsung SSD 850 Evo 500 GB i ten programik pięknie sklonował partycję systemową w zaokrągleniu 400 GB danych idealnie bit po bicie,system podnosi się 4-5 sekund.Rewelacja i polecam.

  #4 22.05.2016 17:47

Ogólnie kicha. Zakupiłem 850 Evo i próbowałem przenieść XP + dwie partycje i porażka. Na próbę sklonowałem sam system i to się udało ale nie o to chodzi. Nie polecam.

  #3 28.11.2015 20:03

Piękna sprawa. Na stacjonarnym kompie dwukrotnie przenosiłem system z dysku Samsung HDD na Samsung SSD Evo 840. Raz win 7 drugi raz win 10. Piękna sprawa, na SSD powstał klon poprzedniego dysku bez czasochłonnej ponownej instalacji wszystkich aplikacji. Windows śmiga i otwiera system w kilkanaście sekund.

  #2 21.11.2015 21:37

System windows vista 32 bity przeniesiony za pomocą tego programu na ssd 850 evo 250GB bez żadnych problemów...

józeek   6 #1 05.10.2015 20:13

Program u mnie zrobił to co miał zrobić w 100%, obyło się bez reinstalacji systemu, 40 minut i partycja systemowa sklonowana. Dołączony do 850 EVO Samsunga.

Autor edytował komentarz.