r   e   k   l   a   m   a
reklama

Samsung Flow i Windows Hello: smartfony Samsunga będą peryferiami dla Windowsa

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Microsoft wiele pracy poświęca rozwojowi Windows Hello, która pozwala się do logowania w systemie z wykorzystaniem biometrii. Dotąd jej dostępność na pecetach ograniczona była przede wszystkim do laptopów wyposażonych w czytnik linii papilarnych. To się jednak wkrótce zmieni, a odciskiem palca będą się mogli logować także posiadacze smartfonów Samsunga.

Wszystko to za sprawą partnerstwa z koreańską korporacja, która rozwija częściowo zbliżoną do Hello pod względem zastosowań aplikację, a mianowicie Samsung Flow. W przypadku tabletów Galaxy TabPro S możliwe jest wykorzystanie czytnika linii papilarnych ze smartfonu Samsunga do logowania w Windowsie. Takie możliwości będą dostępne wkrótce na każdej instalacji Windowsa 10.

Informację należy traktować jako oficjalnie potwierdzoną, zaś jej premiera nastąpi najpewniej wraz z udostępnieniem Creators Update, czyli w kwietniu. Źródło stanowią odpowiedzi Samsunga komentarze opublikowane w sklepie Google Play.. Samsung potwierdził tam, że możliwości Flow nie będą wkrótce ograniczanie jedynie do TabPro S.

Nie wiemy jeszcze, czy po integracji Samsung Flow z Windowsem możemy spodziewać się czegoś ponad wykorzystania smartfonów Samsunga jako peryferyjnych skanerów linii papilarnych. W przypadku TabPro S możliwa jest jeszcze na przykład synchronizacja powiadomień. Nie można także zapominać o pracach Samsunga nad odpowiednikiem tryby Continuum, które mogą być powiązane z ogłoszonymi zmianami w Samsung Flow.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii