r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung Galaxy NX — LTE, wymienna optyka i Android

Strona główna Aktualności

Podobno Android powstał jako system dla Aparatów fotograficznych, ale dopiero od niedawna możemy rozejrzeć się za takimi urządzeniami na rynku. Samsung, po zbadaniu gruntu modelem Galaxy Camera i zapowiedzią jego następcy, zaprezentował produkt, który jest pomostem między linią Galaxy i rodziną aparatów NX.

Według producenta jest to pierwszy kompaktowy aparat systemowy z modułem LTE, który łączy najnowsze osiągnięcia z dziedziny optyki i z dziedziny łączności. Całość zwieńcza system Android 4.2 i bogata kolekcja aplikacji, w tym te znane z innych urządzeń Samsunga.

Aparat został wyposażony w matrycę APS-C CMOS, mającą 20,3 efektywnych megapikseli, zaś za przetwarzanie obrazu odpowiedzialny jest układ DRIMe IV, znany z modelu NX2000. W tym aparacie został zastosowany hybrydowy autofokus, który ustawia ostrość w oparciu o kontrast i detekcję fazy. Producent chwali się także krótkim czasem otwarcia migawki (1/6000 s) i możliwością robienia zdjęć w serii z prędkością 8,6 klatki na sekundę. Zdjęcia można zapisywać w formatach JPG oraz RAW (5472×3648 pikseli). Do dyspozycji użytkownika oddana została lampa błyskowa, a jeśli dysponujemy odpowiednim obiektywem, także stabilizacja obrazu i rejestrowanie obrazu, tak na zdjęciach jak i na filmach, w 3D (z obiektywem Samsung 45 mm 2D/3D).

r   e   k   l   a   m   a

Program obsługujący aparat został wyposażony w ponad 30 trybów tematycznych, w tym wielokrotną ekspozycję i zdjęcia z animowanymi elementami. Dodatkowo funkcja Photo Suggest na podstawie danych o położeniu aparatu podpowie, gdzie warto pójść zrobić zdjęcie.

Sercem urządzenia jest 4-rdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,6 GHz, wspierany przez 2 GB RAM-u. Na dane użytkownika przeznaczone zostało 16 GB pamięci wbudowanej, można oczywiście skorzystać także z karty MicroSD. Znajdziemy tu ponadto moduł LTE, WiFi, A-GPS, NFC, Bluetooth, akcelerometr, kompas, czujnik zbliżeniowy oraz żyroskop i czujnik oświetlenia (RGB). Do obsługi aparatu przeznaczony został 4,8-calowy wyświetlacz HD TFT. Całość zasila bateria o pojemności 4360 mAh. Aparat ma wymiary 136,5×101,2×25,7 mm, i ze standardową baterią waży 495 g.

Ceny i daty premiery urządzenia jeszcze nie znamy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.