reklama

Samsung Galaxy S4 Zoom — smartfon i aparat kompaktowy w jednym

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Samsung oficjalnie zaprezentował urządzenie, o którym było głośno od kilku dni za sprawą SamMobile — Galaxy S4 Zoom. W skrócie jest to smartfon z linii Galaxy zbliżony do S4 mini z aparatem z 10-krotnym zoomem optycznym „na plecach”.

Specyfikacja Zooma, łączącego możliwości smartfonu z aparatem fotograficznym, była już częściowo znana. W urządzeniu znajdziemy dwurdzeniowy układ SoC taktowany z częstotliwością 1,5 GHz (zależnie od rynku będzie to układ Qualcomma lub innego producenta), 1,5 GB pamięci operacyjnej, 8GB na dane użytkownika, gniazdo na kartę microSD, NFC, aGPS, WiFi, Bluetooth 4.0, przednią kamerkę 1,9 Mpix i baterię 2330 mAh. Przekątna ekranu mierzy 3,4 cala, matryca qHD AMOLED będzie wyświetlać obraz 960×540 pikseli. Na Zoomie znajdzie się Android 4.2.2 z nakładką TouchWiz Nature. W przeciwieństwie do poprzednika — Galaxy Camera — został wyposażony w możliwość wykonywania połączeń telefonicznych.

Aparat główny bazuje na 16-megapikselowej matrycy BSI CMOS, która może pracować tu z ISO między 100 a 3200. 10-krotny zoom optyczny jest możliwy dzięki obiektywowi 24-240 mm o jasności od f/3,1 do f/6,3. Towarzyszy mu ksenonowa lampa doświetlająca. Aparat będzie obsługiwany przez programowanie zapewniające kilka „inteligentnych” trybów pracy, które ułatwią robienie zdjęć w różnych warunkach. Znajdziemy tu między innymi możliwość wyboru „najlepszej miny”, tryb makro, serię (4 fps z autofocusem), panoramę, zdjęcie animowane i kilka trybów HDR.

Sprzęt będzie mierzył w najszerszym miejscu 15,4 mm (przy złożonym obiektywie), jego waga nieznacznie przekroczy 200 g. na rynek trafi tego lata, ale nie znamy jeszcze ceny.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić