Samsung Galaxy S6: rozmiary, wzornictwo i barwy zapowiadają ładnego flagowca

Strona główna Aktualności

O autorze

Do premiery najnowszego flagowca Samsunga pozostało jeszcze kilka tygodni, ale nikomu to nie przeszkadza w publikowaniu kolejnych wycieków, zawierających specyfikację, schematy, czy rendery domniemanych prototypów. Wydaje się, że koreański potentat nic przeciwko temu nie ma, a wręcz przeciwnie, cieszy się z darmowej reklamy jego najnowszego modelu. Z tych wszystkich nieoficjalnych wieści wyłaniał się początkowo obraz pewnej wtórności. Czyżby Samsung zamierzał pokazać nam po prostu klon iPhone'a 6? Na szczęście wygląda jednak na to, że linia Galaxy będzie rozwijała się swoją drogą.

Koreańskie serwisy branżowe przedstawiły kilka dni temu rendering smartfonów, które miałyby być właśnie Samsungami Galaxy S6. Kilka egzemplarzy znajduje się w ochronnej kieszonce, widać też modele z zakrzywioną krawędzią, a nawet krawędziami. Na tej podstawie wnioskowano, że Samsung może zaoferować klientom wybór co do umiejscowienia zakrzywionej krawędzi. Potem jednak pojawiły się doniesienia o symetrycznej konstrukcji, tak że ta zakrzywiona odmiana miałaby mieć obie krawędzie w takim kształcie. Krzywizna byłaby jednak sporo mniejsza, niż w modelu Note Edge, przede wszystkim ze względu na mniejszy rozmiar urządzenia.

Teraz serwis SamMobile zdołał uzyskać dostęp do schematów standardowej wersji, ujawniających przede wszystkim rozmiar nowego flagowca. Wynika z nich, że Galaxy S6 będzie miał grubość 6,91 mm, szerokość 70,8 mm i wysokość 143 mm – czyli będzie nieco większy od iPhone'a 6, który ma rozmiary 138,1 mm × 67 mm × 6,9 mm. Czas pokaże, czy cieńszy od Galaxy S5 smartfon też doczeka się swojej afery z „wyginaniem”, towarzyszącej premierze najnowszego iPhone'a.

Kolejnym podobieństwem do tak krytykowanego urządzenia Apple ma być wystający obiektyw tylnej kamery, widoczny na jednym z rysunków. Chodzą słuchy, że to efekt zastosowania, podobnie jak w iPhonie 6+, mechanicznego stabilizatora obrazu, pozwalającego zapobiec poruszeniu zdjęcia przy dłuższych czasach naświetlania. Podobny stabilizator ma pojawić się też we flagowym smartfonie LG, modelu G4.

Potwierdza się też, że moduł kamery będzie w takim samym kolorze co reszta obudowy, całkowicie jednolitej pod względem faktury i koloru tak z przodu jak i z tyłu. Podstawową wersją ma być biel, ale oferowane mają też być wersje w kolorze złotym, błękitu pruskiego i morskiej zieleni. Najwyraźniej Samsung nie chce bawić się w mocne, „niepoważne” barwy.

Czy takie wzornictwo pozwoli koreańskiej firmie zatrzeć wspomnienia po źle sprzedającym się modelu S5? Wielu klientów decyzję zakupową podejmuje przede wszystkim na podstawie wyglądu. Tu widać, że zaproponowana estetyka może się podobać – S6 zapowiada się na najładniejszy smartfon Samsunga w dotychczasowej historii.

© dobreprogramy
s