r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung Galaxy S8 ciągle z 12 Mpix, ale z nagrywaniem w 1000 FPS

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Premiera Galaxy S8 już w tym miesiącu, a więc najwyższy czas byśmy dzięki przeciekom poznali przed premierą kolejne informacje. Najnowsze doniesienia dotyczą kamery, która początkowo wydawała się nie wnosić żadnych usprawnień względem tej z Galaxy S7. A jednak niespodzianka! Mamy dostać możliwość nagrywania wideo w 1000 klatkach na sekundę, ulepszeń doczeka się także przednia kamerka.

Na tegorocznych targach MWC pokazano Xperię XZ Premium. Smartfon Sony otrzymał 19-megapikselową kamerę, która jest w stanie zarejestrować filmy w 960 klatkach na sekundę. Dzięki czemu uzyskamy świetne ujęcia w zwolnionym tempie, do niedawna mogące powstać wyłącznie przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Okazuje się, że smartfon Sony nie będzie jedynym mogącym rejestrować ogromną liczbę klatek w ciągu sekundy, podobną funkcję zapewni Samsung Galaxy S8.

Według raportu serwisu Naver, Galaxy S8 otrzyma kamerę rejestrującą w 1000 klatkach na sekundę. Taka wartość możliwa jest do osiągnięcia dzięki dodaniu pamięci DRAM, która posłuży tylko zastosowanej matrycy. Z podobnym rozwiązaniem spotkamy się w Xperii XZ Premium – pamięć DRAM służy za bufor na kolejne ramki, rejestrowane przez matrycę i przechowywane do późniejszego przetworzenia. Jednak Galaxy S8 będzie korzystało z innej matrycy niż smartfony Sony.

r   e   k   l   a   m   a

Zmiany dotknęły też przedniej kamerki. Ma ona wykonywać selfie w maksymalnie 8 MP. Oprócz niej na przodzie znajdzie się 3,7-megapikselowy sensor RGB. Będzie on służył do skanowania tęczówki oka, a więc do uwierzytelnienia użytkownika będzie wykorzystywane rozpoznawanie kształtu twarzy oraz unikatowych cech tęczówki.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.