Samsung Galaxy S8 na pierwszych zdjęciach: a jednak większe zmiany w wyglądzie

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Przed premierą G6, LG samo chwali się nowościami w swoim smartfonie. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Samsunga, który przynajmniej oficjalnie nie udostępnia żadnych szczegółów na temat nadchodzącego Galaxy S8. Możemy jednak liczyć na przecieki, a najnowszy jest naprawdę ciekawy, bowiem na zdjęciu pozuje cały Galaxy S8 (lub Galaxy S8 Plus).

Samsung po wpadce z Galaxy Notem 7, zapowiedział, że na następny topowy smartfon będziemy musieli dłużej poczekać. Dodatkowy czas ma być wykorzystany by stworzyć urządzenie przynoszące powiew świeżości, to właśnie takim rewolucyjnym modelem ma być Galaxy S8. Nie wiemy jeszcze czy faktycznie będzie rewolucją, ale najnowsze zdjęcia, które pojawiły się w Sieci, sugerują, że z pewnością zobaczymy interesującą ewolucję we wzornictwie.

W Samsungu Galaxy S8 ramki wokół ekranu zostaną zredukowane do minimum. Na dolnej zabraknie miejsca dla fizycznego przycisku home, a także dwóch pojemnościowych, charakterystycznych dla wszystkich poprzednich modeli z serii Galaxy S. Przyciski zostaną przeniesione na ekran, podobnie jak ma to miejsce w większości smartfonów z Androidem. Samsung jednak zachowa swój układ przycisków – przycisk wstecz nadal będzie znajdował się po prawej stronie, a nie po lewej, tak jak w Androidzie wprost od Google.

Nad wyświetlaczem znalazło się miejsce wyłącznie dla przedniej kamerki, głośnika, czujników oraz znanego z Galaxy Note 7 skanera tęczówki oka. Warto zwrócić uwagę na proporcję ekranu, czyżby Samsung, podobnie jak LG w G6, zdecydował się na bardziej nietypowy wyświetlacz? Bardzo możliwe, ale z potwierdzeniem tych informacji musimy poczekać do oficjalnej prezentacji, która ma odbyć się już za miesiąc.

© dobreprogramy