r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung Pay zyska dzięki udostępnieniu usługi innym producentom

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Samsung Pay, czyli usługa pozwalająca wykorzystywać wybrane modele Galaxy jako elektroniczny portfel dostępna jest od kilku miesięcy. Koreańska firma planuje jest dalszy rozwój i popularyzację, zastanawia się na udostępnieniem własnej technologii także innym producentom.

Obecnie z możliwości oferowanych przez Samsung Pay mogą korzystać między innymi posiadacze topowego Galaxy S6 czy Galaxy Note 5. Zastosowany mechanizm sprawia, że smartfony Samsunga mogą emulować kartę płatniczą dla wybranych terminali. W tym celu wykorzystywana jest metoda, w której dane do czytnika dostarczane są przez modulowane pole magnetyczne, a czytnik odbiera to jakby miał do czynienia ze zwykła kartą z paskiem magnetycznym. Rozwiązanie ciekawe, ale niestety ograniczone tylko do wybranych modeli Samsunga.

Według najnowszych informacji, dostarczonych przez Injonga Rhee, wiceprezesa i szefa przedsiębiorczości w mobilnym dziale Samsunga, firma zamierza rozszerzyć zasięg Samsung Pay. Na pewno technologia Magnetic Secure Transmissionm, która wykorzystywana jest w Samsung Pay, ma zostać zaimplantowana także w tańszych urządzeniach. Raczej nie zobaczymy jej w sprzęcie z niskiej półki cenowej, Injonga Rhee wspomniał tylko, że trafi ona do smartfonów niebędących flagowcami. Na pytanie dotyczące wykorzystania technologii Samsunga w produktach konkurencji nie padła konkretna odpowiedź. Wiceprezes powiedział, ze obecnie firma zastanawia się nad tym rozwiązaniem, ale do rozmów z innym firmami jeszcze nie przystąpiła.

r   e   k   l   a   m   a

Dowiedzieliśmy się również, ze Samsung Pay ma już ponad milion subskrybentów, a Samsung planuje wprowadzać kolejne funkcje. W przyszłości duża aktualizacja przyniesie wsparcie dla większej ilości instytucji fizycznych. Dodatkowo koreański producent zamiera wprowadzić obsługę kart podarunkowych.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.