Samsung Pay zyska dzięki udostępnieniu usługi innym producentom

Strona główna Aktualności

O autorze

Samsung Pay, czyli usługa pozwalająca wykorzystywać wybrane modele Galaxy jako elektroniczny portfel dostępna jest od kilku miesięcy. Koreańska firma planuje jest dalszy rozwój i popularyzację, zastanawia się na udostępnieniem własnej technologii także innym producentom.

Obecnie z możliwości oferowanych przez Samsung Pay mogą korzystać między innymi posiadacze topowego Galaxy S6 czy Galaxy Note 5. Zastosowany mechanizm sprawia, że smartfony Samsunga mogą emulować kartę płatniczą dla wybranych terminali. W tym celu wykorzystywana jest metoda, w której dane do czytnika dostarczane są przez modulowane pole magnetyczne, a czytnik odbiera to jakby miał do czynienia ze zwykła kartą z paskiem magnetycznym. Rozwiązanie ciekawe, ale niestety ograniczone tylko do wybranych modeli Samsunga.

Według najnowszych informacji, dostarczonych przez Injonga Rhee, wiceprezesa i szefa przedsiębiorczości w mobilnym dziale Samsunga, firma zamierza rozszerzyć zasięg Samsung Pay. Na pewno technologia Magnetic Secure Transmissionm, która wykorzystywana jest w Samsung Pay, ma zostać zaimplantowana także w tańszych urządzeniach. Raczej nie zobaczymy jej w sprzęcie z niskiej półki cenowej, Injonga Rhee wspomniał tylko, że trafi ona do smartfonów niebędących flagowcami. Na pytanie dotyczące wykorzystania technologii Samsunga w produktach konkurencji nie padła konkretna odpowiedź. Wiceprezes powiedział, ze obecnie firma zastanawia się nad tym rozwiązaniem, ale do rozmów z innym firmami jeszcze nie przystąpiła.

Dowiedzieliśmy się również, ze Samsung Pay ma już ponad milion subskrybentów, a Samsung planuje wprowadzać kolejne funkcje. W przyszłości duża aktualizacja przyniesie wsparcie dla większej ilości instytucji fizycznych. Dodatkowo koreański producent zamiera wprowadzić obsługę kart podarunkowych.

© dobreprogramy
s