r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration 1.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration to niewielka aplikacja, która służy poprawie wydajności dysków SSD firmy Samsung. Pozwala ona na dokonanie szybkiej aktualizacji oprogramowania wewnętrznego nośnika (firmware), oraz jego optymalizację w celu uniknięcia problemów związanych z szybkością odczytu.

Aplikacja została stworzona jako odpowiedź na problemy wykryte w dyskach z serii Samsung SSD 840 EVO związanych z odczytem „starych danych”: szybkość odczytu danych, które znajdowały się na dysku przez przynajmniej 30 dni i nie były modyfikowane ulega znacznemu zmniejszeniu (do poziomu zaledwie kilku MB/s). Dzięki tej aplikacji użytkownik może przywrócić wydajność swojego dysku do odpowiedniego poziomu. Po uruchomieniu program umożliwia wybór dysku do optymalizacji, wyświetla jego numer seryjny, pojemność, a także aktualnie zainstalowane firmware. Operacja jest podzielona na cztery kroki: pierwszy to sprawdzenie wersji oprogramowania wewnętrznego, oraz, w razie potrzeby, jego aktualizacja. W trzech kolejnych krokach aplikacja dokonuje na dysku niezbędnych optymalizacji, które mają przywrócić mu pełnię wydajności.

Po rozpoczęciu procedury naprawczej komputer jest automatycznie uruchamiany ponownie. Sama operacja ma kilka wymagań np. dysk musi posiadać przynajmniej 10% wolnej przestrzeni w celu jej wykonania. Aplikacja obsługuje wszystkie nowoczesne chipsety i sterowniki np. AMD, Intel (w tym Intel Rapid), Microsoft czy NVIDIA. Obsługuje ona partycje w systemie plików NTFS, systemy Windows i układy partycji MBR oraz GPT. Program został przeznaczony do dysków z serii EVO, nie będzie on działał poprawnie w sytuacji, gdy dysk jest zabezpieczony przy pomocy hasła ATA Password.

Uwaga!

  • Przed wykonaniem operacji naprawczej zalecamy wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych znajdujących się na dysku, oraz, w miarę możliwości, zapewnienie awaryjnego zasilania. Aktualizacja oprogramowania wewnętrznego może się nie powieść, co doprowadzi do utraty wszystkich danych zawartych na dysku.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Samsung udostępnia narzędzie do poprawy wydajności dysków SSD z serii EVO

47
16.10.2014  •  Łukasz Tkacz

Pod koniec września informowaliśmy o nietypowym problemie z dyskami SSD firmy Samsung, który objawiał się znacznym spadkiem wydajności odczytu danych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, producent przygotował i udostępnił już odpowiednią poprawkę, albo raczej oprogramowanie, które umożliwia nam przeprowadzenie operacji przywracania odpowiedniego poziomu wydajności. Wygląda na to, że nie potwierdziły się obawy mówiące o tym, że problem jest natury sprzętowej i wynika z zastosowania komórek TLC – testy obalające mity dotyczące rzekomo niskiej trwałości SSD nie wydają się więc być…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Lysolus   3 #2 16.10.2014 16:39

@GWS: To jest aktualizacja firmware także robisz to tylko raz.

GWS   5 #1 16.10.2014 15:41

Podstawowe pytanie, czy procedurę poprawiania wydajności trzeba powtarzać co 30 dni? Czy wystarczy raz?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.