r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung Safety Screen 1.1.3

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

Samsung Safety Screen to program, który służy do ochrony wzroku użytkownika przed negatywnymi skutkami korzystania ze smartfonu lub tabletu. Aplikacja wyświetla powiadomienie, gdy trzymamy urządzenie zbyt blisko twarzy.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Po zainstalowaniu możemy ustawić hasło, co zagwarantuje, że aplikacja nie zostanie przypadkowo wyłączona. Następnie program działa w tle i skanuje otoczenie za pomocą przedniej kamery urządzenia. Gdy uzna, że trzymamy je zbyt blisko twarzy, wyświetli powiadomienie na ekranie (w języku angielskim) alarmujące, że należy nieco je odsunąć. Gdy to zrobimy, wówczas pojawi się kolejne powiadomienie z informacją, że zachowujemy dobrą odległość urządzenia od oczu.

Program jest adresowany głównie do dzieci korzystających z urządzeń mobilnych, co widać choćby po stylu powiadomienia, na którym zobaczymy kosmicznego stwora. Ale może być przydatny również dla osób dorosłych, które chcą dbać o wzrok podczas pracy ze smartfonem lub tabletem. Minusem jest zaś fakt, że Samsung Safety Screen przez cały czas pracuje tle, co może odbić się negatywnie na stanie akumulatora urządzenia.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Samsung Safety Screen – aplikacja zadba o wzrok najmłodszych i nie tylko

9
26.04.2016  •  Maciej Olanicki

Popularność zdobywają w ostatnim czasie aplikacje, które mają zatroszczyć się o wzrok użytkowników. Na Androida trafił ostatnio popularny na pulpitach f.lux, redukcję emisji niebieskiego światła oferuje także iOS. Nieco innego typu aplikację zaprezentował dziś Samsung. Aplikacja Samsung Safety Screen działa w tle i wyświetla ostrzeżenie, gdy wyświetlacz urządzenia znajduje się zbyt blisko twarzy użytkownika, co może być szkodliwe dla jego wzroku. Możliwe jest także ustawienie hasła, co ma zapobiec wyłączeniu aplikacji. Komunikat wyświetla obrazek sympatycznego potworka, co ma służyć…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.