reklama

Samsung będzie tworzył oprogramowanie w Warszawie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Ministerstwo Gospodarki i Samsung Electronics Polska informują o rozpoczęciu wieloletniego programu inwestycyjnego w naszym kraju.

Program zakłada powstanie w Warszawie Telekomunikacyjnego Centrum Badań i Rozwoju. Centrum będzie największym i głównym ośrodkiem rozwoju oprogramowania telekomunikacyjnego Samsung Group. Firma zainwestuje w Polsce blisko 25 milionów złotych i zatrudni 250 osób. Prace prowadzone będą głównie z myślą o oprogramowaniu dla telefonów komórkowych typu smartphone i featurephone - znajdzie ono zastosowanie na platformach Windows, Linux i Symbian.

Budżet państwa udzieli wsparcia finansowego w wysokości 3,7 mln złotych, Samsung łącznie wyda ponad 42 mln złotych. Do końca 2016 roku dzięki realizacji inwestycji do budżetu wpłynie około 23 mln złotych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić