Samsung będzie tworzył oprogramowanie w Warszawie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Ministerstwo Gospodarki i Samsung Electronics Polska informują o rozpoczęciu wieloletniego programu inwestycyjnego w naszym kraju.

Program zakłada powstanie w Warszawie Telekomunikacyjnego Centrum Badań i Rozwoju. Centrum będzie największym i głównym ośrodkiem rozwoju oprogramowania telekomunikacyjnego Samsung Group. Firma zainwestuje w Polsce blisko 25 milionów złotych i zatrudni 250 osób. Prace prowadzone będą głównie z myślą o oprogramowaniu dla telefonów komórkowych typu smartphone i featurephone - znajdzie ono zastosowanie na platformach Windows, Linux i Symbian.

Budżet państwa udzieli wsparcia finansowego w wysokości 3,7 mln złotych, Samsung łącznie wyda ponad 42 mln złotych. Do końca 2016 roku dzięki realizacji inwestycji do budżetu wpłynie około 23 mln złotych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji