Samsung ma problemy w Unii Europejskiej

Strona główna Aktualności

O autorze

W Stanach Zjednoczonych Samsung ma się z czego cieszyć, ale Unia Europejska nie patrzy tak przychylnie na jego działania przeciwko Apple'owi i innym konkurentom. Komisja Europejska oskarżyła Samsunga o nadużywanie dominującej pozycji na rynku w próbach zablokowania działań Apple'a.

Regulatorzy uważają, że południowokoreański gigant wykorzystywał przeciwko konkurentowi patent zaliczany do tych podstawowych, niezbędnych do rozwoju branży (zazwyczaj są one obejmowane umową FRAND). Patent dotyczy łączności 3G i UMTS stosowanej na terenie Europy. Kiedy to rozwiązanie było wdrażane, Samsung zadeklarował, że będzie udzielał licencji konkurentom na warunkach zapewniających uczciwe współzawodnictwo na rynkach Starego Kontynentu. Jednak w obliczu toczącej się w kilkunastu krajach walce z Apple'em, deklaracja ta poszła w niepamięć.

Reprezentanci Samsunga dostali pisemne upomnienie i mogą teraz wystosować odpowiedź lub zwrócić się o przesłuchanie przed Komisją Europejską. Podobne zdanie na ten temat ma amerykańska Federalna Komisja Handlu.

© dobreprogramy

Komentarze