r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung: nie chcemy kupić działu PSG od HP

Strona główna Aktualności

Od momentu ogłoszenia restrukturyzacji firmy HP krążą spekulacje na temat sprzedaży działu produkującego komputery osobiste — Personal Systems Group. A skoro są spekulacje o sprzedaży, są też spekulacje o kupcach.

Budżet, który wytrzyma kupno PSG ma wiele firm, ale jedna szczególnie zwracała uwagę analityków. Mowa o Samsungu, który jeszcze przed ogłoszeniem restrukturyzacji HP poszukiwał zewnętrznej firmy do produkcji laptopów. Serwis TechCrunch poinformował, że najbardziej oczywisty z domniemanych kupców działu PSG jednak nie jest zainteresowany.

Według DigiTimes Samsung prowadził rozmowy z HP, ale również z innymi koreańskimi firmami. Na temat produkcji sprzętu pod marką Samsung rozmowy prowadzone były również z Quantą, Compalem i Pegatronem.

r   e   k   l   a   m   a

Sam Samsung dementuje plotki o planowanym kupnie oddziału firmy HP, ale też nie podaje informacji o innych opcjach wyprowadzenia produkcji komputerów poza firmę. A HP nadal oficjalnie nie planuje sprzedaży PSG.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.