r   e   k   l   a   m   a
reklama

Samsung nie rozstał się z kartami microSD, włożymy je w Galaxy S7

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Topowe smartfony Samsunga zawsze posiadały gniazdo na kartę pamięci, które pozwalało w łatwy sposób dołożyć kilkanaście czy kilkadziesiąt dodatkowych gigabajtów na dane. Niestety południowokoreański producent zrezygnował z tego elementu w Galaxy S6. Najnowsze informacje mówią, że jednak gniazdo microSD powróci, znajdziemy je w Galaxy S7.

W ostatnim topowym smartfonie Samsung zaprezentował zupełnie inne podejście do jakości wykonania. Plastik został zastąpiony przez metal i szkło. Dzięki temu Koreańczycy zerwali ze wcześniejszymi negatywnymi opiniami o jakości użytych materiałów w urządzeniach klasy premium. Nie były to jednak jedyne zmiany, Samsung postanowił ściągnąć od konkurencji jeszcze dwa elementy – trudny dostęp do akumulatora oraz brak gniazda na kartę microSD.

Według nieoficjalnych informacji gniazdo na kartę pamięci ma powrócić w topowych smartfonach Samsunga. Znajdzie się ono w nadchodzącym następcy Galaxy S6 – modelu Galaxy S7, którego prawdopodobnie na rynku zobaczymy już za kilka miesięcy. Ten powrót do poprzedniego rozwiązania byłby dla wielu osób dużą, pozytywną zmianą. Karta pamięci to w końcu nie tylko możliwość dołożenia dodatkowych gigabajtów, ale również chociażby większa wygoda przenoszenia danych między urządzeniami.

Samsung Galaxy S7 ma pojawić się w dwóch podstawowych wersjach – pierwsza z 5,2-calowym ekranem, a druga ma mieć zakrzywiony, 5,7-calowy wyświetlacz. Spodziewać możemy się ponownego lepszego podejścia do jakości wykonania. Niektóre źródła mówią również, że tym razem Samsung oprócz własnego procesora, sięgnie również po układ Snapdragon 820.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii