r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung odpowiada pozwami na pozew Apple

Strona główna Aktualności

Samsung dotrzymał słowa i czynnie odpowiedział na pozew złożony w kalifornijskim sądzie przez Apple.

Wall Street Journal poinformował, że firma z Seulu wniosła pozwy przeciwko Apple w sądach w Korei, Japonii i Niemczech. Producent części elektronicznych z Seulu oskarża firmę spod znaku jabłka o naruszenie patentów związanych przesyłaniem danych z użyciem telefonu komórkowego. Chodzi o posiadane przez Samsunga patenty na optymalizację transmisji i redukcję zużycia energii przez urządzenie w trakcie transmisji, metodę redukcji błędów przy przesyłaniu z użyciem 3G, oraz metodę podłączania telefonu do komputera celem udostępnienia bezprzewodowego dostępu do Internetu (tehtering).

Samsung nie ukrywa, że złożone dziś pozwy to odpowiedź na oskarżenia Apple o kopiowanie wyglądu i zachowania iPhone'a i iPada, które rzekomo miało miejsce przy produkcji urządzeń z linii Galaxy. Prezesa zarządu Samsunga — Lee Kun-hee — wyraził opinię, że pozew ma na celu jedynie zwolnienie rozwoju koreańskiego producenta, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Motoroli i HTC. Jednak zdaniem analityków Apple ma solidne podstawy sądzić, że Samsung jednak naruszył szereg patentów.

r   e   k   l   a   m   a

Mimo prowadzenia wojny patentowej, podczas prezentowania wyników finansowych firmy Apple inwestorom Tim Cook zapewnił, że Samsung nadal jest ważnym partnerem biznesowym i liczącym się dostawcą części. Apple jest drugim, po Sony, odbiorcą części produkowanych w fabrykach Samsunga. W zeszłym roku sprzedaż elementów opartych na półprzewodnikach oraz wyświetlaczy firmie z Cupertino przyniosła koreańskiemu producentowi ponad 5,5 miliarda dolarów (4% rocznego) przychodu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.