reklama

Samsung pokazuje Galaxy SIII Mini, a Note II dopiero wchodzi do polskich sklepów

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Samsung zaprezentował dziś smartfona Galaxy SIII Mini. Nieco okrojony, a przede wszystkim mniejszy model skierowany jest do osób, które cenią sobie wygląd flagowego produktu koreańskiego producenta, ale nie potrzebują wszystkich możliwości Galaxy SIII.

Nowego telefonu z pewnością nie można określić mianem „miniaturki”, bo urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 4 cali (rozdzielczość 800 x 480 pikseli, 233 ppi). Cięcia nie ograniczyły się jednak wyłącznie do ekranu. Samsung Galaxy SIII Mini ma słabszy procesor (czterordzeniowy Exynos 4 Quad został zastąpiony przez dwurdzeniowy układ taktowany zegarem 1 GHz), wbudowane kamery (z tyłu umieszczono matrycę 5 Mpix z diodą doświetlającą, natomiast z przodu zaledwie VGA) i baterię (1500 mAh). Ponadto w Mini zabraknie obsługi LTE, a komunikacja odbywać się będzie tylko z wykorzystaniem HSPA, Bluetooth 4.0 i NFC. Co ciekawe, producent pozostawił w urządzeniu 1 GB RAM. Telefon będzie sprzedawany w wersjach z 8 lub 16 GB pamięci masowej, którą będzie można rozbudować za pomocą kart microSD do 32 GB włącznie. Pieczę nad działaniem Galaxy SIII Mini przejmie Android 4.1 z nakładką TouchWiz. Proucent nie podał kiedy i w jakiej cenie telefon trafi do sprzedaży.

Natomiast na polski rynek trafił zapowiedziany jeszcze w sierpniu Samsung Galaxy Note II. Smartfon wyróżnia się nie tylko ogromnym, mierzącym 5,55 cala ekranem, ale także rysikiem S Pen, który ma ułatwić wprowadzanie odręcznych notatek. Chętni na urządzenie mogą nabyć je w dwóch wersjach kolorystycznych: marmurowo-białej oraz tytanowo-szarej. Cena sugerowana przez producenta wynosi 2749 zł.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama