r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung połączy Bada OS i Tizen

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas konferencji CES (Consumer Electronics Show) Samsung poinformował, że pracuje nad połączeniem swojego systemu Bada z tworzonym wraz z Intelem systemem Tizen, wywodzącym się z MeeGo.

Decyzja Samsunga pozwoli trochę ułatwić zarządzanie oprogramowaniem, obecnie firma wspiera bowiem kilka systemów operacyjnych. Gdy zakończy się integracja Bada OS z Tizenem, ten drugi uzyska możliwość uruchamiania aplikacji napisanych z wykorzystaniem narzędzi SDK systemu Bada. Będzie to dotyczyło także istniejących aplikacja dla Bada, zapewniona więc będzie wsteczna kompatybilność. Ostatecznie programiści systemów Bada i Tizen otrzymają taki sam zestaw narzędzi programistycznych i bibliotek a ci programiści, którzy zaczynali od Bada, nie będą mieli większych problemów z przesiadką na Tizena. Pisanie aplikacji oraz samą integrację ułatwi fakt, że oba systemy bazują na Linuksie. Zakończenie łączenia systemów nie ma jeszcze określonej daty. Samsung jednak spodziewa się, że jeszcze w tym roku pojawi się jedno lub dwa urządzenia korzystające z nowego systemu operacyjnego.

System Bada znalazł się w 2011 roku na 2% telefonów. Może nie jest to wielka liczba, ale trzeba wziąć pod uwagę, że system ten jest dostępny tylko na niektórych rynkach, nie ma go np. w USA. Poza tym wynik Bada jest lepszy od wyniku Windows Phone.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.